Jednou vetou

Vedenie SIŽP sa pre tzv. popolček stretlo vo Vranove n/Topľou so starostami

Vedenie Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) sa v súvislosti so spadom tzv. popolčeka v niektorých obciach Vranovského okresu stretlo s tamojšími starostami a poslancom Prešovského samosprávneho kraja.

Ako informovala Iveta Hučko Stypová zo SIŽP, stretnutie prebiehalo v konštruktívnej atmosfére. „Jednotlivé strany si vymenili vzájomné pohľady a boli vypočuté všetky obavy zástupcov dotknutých samospráv. Na stretnutí bolo dohodnuté, že sa všetky dotknuté inštitúcie budú vzájomne informovať o ďalších zámeroch a postupoch aj nad rámec zákona,“ priblížila.

Prešov bude mať útulok pre zvieratá

Zároveň diskutovali o možnosti spoločného stretnutia za účasti dotknutých orgánov štátnej správy, a to SIŽP, Okresného úradu a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva vo Vranove nad Topľou a tiež samospráv. „SIŽP bude naďalej aktívne komunikovať so zúčastnenými stranami a v regióne venovať zvýšenú pozornosť dodržiavaniu príslušnej legislatívy v oblasti ochrany životného prostredia, pre ktorú má SIŽP založenú kompetenciu konať a vyvodzovať zodpovednosť,“ uzavrela.

Obyvateľov niekoľkých obcí v blízkosti Vranova nad Topľou znepokojil počas víkendu (1. a 2.9.) čierny prach, ktorý sa usadil na fasádach ich obydlí, autách, záhradnom nábytku či vypestovanej zelenine. Skúsenosť s ním mali už aj v minulosti. Pre spad tzv. popolčeka v tejto lokalite zasadal na tamojšom okresnom úrade v utorok (4.9.) aj krízový štáb. Jedným z dôvodov jeho zvolania bolo podľa prednostu Andreja Krišandu aj to, že pri komunikácii starostov obcí Poša a Nižný Hrušov s inšpekciou životného prostredia v Košiciach nedošlo k zhode.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma