Jednou vetou

Vedúci pracovníci na úrade v Petržalke mesačne zarobia aj 2-tisíc eur

Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka

autorská koláž hlavne.sk, Facebook JH, Google Maps

Po vlaňajších komunálnych voľbách sa nový starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka rozhodol trochu na miestnom úrade personálne poupratovať. Pozreli sme sa teda na to, kto zostal a kto naopak musel odísť, a tiež na to, o koľko si každý mesiac štátni zamestnanci v najväčšej bratislavskej mestskej časti prilepšia. O platových pomeroch robili najskôr opletačky a na našu infožiadosť nevedeli ani včas odpovedať.

Voľby v Petržalke: Toto sú dôvody zníženia počtu volebných okrskov

Krátko po voľbách opustili miestny úrad v Petržalke viacerí zamestnanci, podľa našich informácií ukončilo pracovný pomer k 18. marcu 16 zamestnancov. Rovnaký počet však následne na úrad aj prijali. Podľa Márie Halaškovej z petržalského miestneho úradu počet zamestnancov, ktorí boli prijatí na dohodu, bol k 18. marcu 49. Do nástupu nového starostu však na úrade pracovalo len 43 „dohodárov.“

Problémy nekončia. Dekan FTVŠ a kanoisti nenašli spoločnú reč

Nový starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka | Foto: TASR

Dekan FTVŠ si pýta likvidačné nájomné. Kto chce zničiť klub kanoistov?

Po nástupe starostu Hrčku tak odišli ľudia takmer z dvanástich oddelení. Naopak na úrad s novým vedením mestskej časti aj prišli posily.

Mestské podniky: Za aké odmeny v nich sedia bratislavskí poslanci?

O nových ľudí si polepšila Kancelária starostu a to až o šiestich. Zaujímalo nás, či niektorý z nich nerobí novému starostovi poradcu. „Starosta Ján Hrčka nemá žiadnych poradcov,“ dementovala túto informáciu Halašková.

Po jednom človeku prišlo aj do Kancelárie prednostu a na Oddelenie projektového riadenia. Sekretariát starostu si polepšil o troch nových ľudí a rovnako aj Oddelenie komunikácie s verejnosťou. Na Právne oddelenie prijal petržalský miestny úrad dvoch ľudí.

Foto: Čo bude s betónovou príšerou v Ružinove?

Najnižším platom vedúceho zamestnanca na petržalskom miestnom úrade podľa toho, čo nám zaslal hovorca Petržalky Radovan Choleva, je plat na oddelení školstva a športu, kde si vedúca Katarína Brťková mesačne polepší o 1 653 eur. Potom platy už stúpajú, najviac si mesačne polepší prednosta Miroslav Štefánik, ktorý zarába 3 289 eur.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Okolo 1 900 eur priznal nový starosta plat vedúcej na Oddelení životného prostredia Veronike Berner Ďurinovej, vedúcej na Oddelení územného konania a stavebného poriadku Lýdii Branišovej a tiež vedúcej na Oddelení projektového riadenia Kataríne Semankovej. O viac ako 2-tisíc eur si polepšia vedúci zamestnanci na Oddelení nakladania s majetkom Alžbeta Broszová, na Právnom oddelení Emil Chlebec, na Oddelení sociálnych vecí Alena Halčáková, na Oddelení komunikácie s verejnosťou Radovan Choleva, zástupcovia prednostu Miloslava Podmajerská a Ivan Kezman, na Oddelení územného rozvoja a dopravy Zuzana Kordošová, na Oddelení vnútornej správy a informatizácie Peter Kostka, na Finančnom oddelení Julián Lukáček, na Bytovom oddelení Daniela Podolayová, ako aj v Kancelárii starostu Petra Vančová.

Hlavné mesto bude investovať. Na toto pôjdu milióny!

Okrem vedúcich pracovníkov nás zaujímali aj zamestnanci, ktorí pracujú na úrade na dohodu. Na túto žiadosť sme až po zákonnej lehote dostali zamietavú odpoveď s tým, že nám túto informáciu nesprístupnia.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma