Jednou vetou

FOTO: Veľké plány pre Bratislavu? Zelená sa na lepšie časy!

Bratislava spustila v lete niekoľko noviniek

autorská koláž hlavne.sk, Facebook MV

Centrum hlavného mesta Slovenska, bratislavského Starého mesta opäť zakvitne zeleňou. Na námestia, ktoré boli doposiaľ prázdne a neobstarané pribudnú stromy v kvetináčoch, nové doplnky, miesta na sedenie a detské ihrisko. Prečítajte si, aké plány má primátor Bratislavy, Matúš Vallo!

Počas Nesrovnala to Trnkovi neprešlo, ale za Valla prebehlo ľavou zadnou

Bratislava sa zazelená! Primátor Matúš Vallo sa iba niekoľko mesiacov od nástupu do úradu rozhodol námestia Starého mesta, ktoré zívali prázdnotou, alebo boli zaplnené autami, naspäť ľuďom. Začal pri Komenského námestí, ktoré bolo dlhé roky parkoviskom.

FOTO: Trpia kvôli porušovaniu zákona. Primátor Bratislavy Vallo odkazuje toto

Priestor bývalého parkoviska vyplnil lavičkami a ping-pongovým stolom tak, aby tu mohli návštevníci tráviť voľný čas vyplnený rôznymi aktivitami. Magistrát tiež zaobstaral stromy v kvetináčoch. Výsadba porastov v miestach nového parku možná nebude, keďže sa nachádza priamo nad pozemným parkoviskom.

Chcel predať ojazdené auto: Mohol prísť o stovky eur!

Okrem úpravy Komenského námestia plánuje aj rekonštrukciu a zjednotenie najznámejších námestí v centre mesta projektom Živé námestie. Projekt zahrnie Námestie SNP a Kamenné námestie spolu s okolitými ulicami. Toto územie plánuje najskôr vylepšiť rýchlymi riešeniami ako napríklad umiestnením stromov v kvetináčoch, na Kamennom námestí pribudne detské ihrisko. Použitie kvetináčov zvolil pre ušetrenie financií pri zbytočnom presádzaní, ktoré by mohlo vzniknúť v prípade, že by zasadené stromy nezapadali do návrhu, ktorý bude v súťaži na zlepšenie daných námestí víťazným.

Dovolenka na splátky: Koľko ľudí si ju berie a čo je pri nej nebezpečné?

Nové plány pre Bratislavu potvrdil aj hovorca bratislavského Magistrátu, Peter Bubla. „V rámci leta sa chceme ešte posunúť ďalej s projektom Živé námestie a konkrétne na Klobučníckej pridáme mobilnú zeleň. Pôjde o výraznú zmenu,“ tvrdí Bubla. „Plánujeme na ulici doplniť 41 veľkokapacitných kvetináčov s menšími drevinami a otestovať, akým typom drevín a stromov sa darí v jednotlivých lokalitách,“ doplnil pre hlavne.sk Bubla, podľa ktorého získané dáta poslúžia ako východisko na budúcu trvalú výsadbu drevín.

FOTO: Pozrite si roztomilé zvieratká. Patria medzi najslávnejšie tvory na svete!

Komenského námestie ožilo! 🙂Program aj všetky dôležité informácie nájdete na: https://bratislava.sk/sk/komenskeho-namestie alebo priamo v udalosti Komenského námestie žije.

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Utorok 30. júla 2019

 

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru