Jednou vetou

Veľké Revištia: Pre nález munície evakuovali obyvateľov v časti Gajdoš

Pre nález pravdepodobne povojnovej munície v obci Veľké Revištia v Sobranskom okrese evakuovali obyvateľov miestnej časti Gajdoš. Na snímke hasiči kontrolujú ulicu 25. mája 2018

foto: TASR

Pre nález pravdepodobne povojnovej munície v obci Veľké Revištia v Sobranskom okrese evakuovali obyvateľov miestnej časti Gajdoš. Pre TASR to potvrdil starosta obce Martin Hrunka.

aktualizované: 18:33

Ako TASR informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, na mieste sú pyrotechnici. „V súčasnosti preverujeme bližšie okolnosti,“ dodala.

Pri zneškodňovaní leteckej bomby v Drážďanoch došlo k čiastkovému výbuchu

„Pri výstavbe obecného vodovodu vo výkopovej ryhe sa našiel pravdepodobne delostrelecký granát,“ spresnil Hrunka s tým, že hneď kontaktovali políciu. „Ukazuje sa, že tam ešte niečo je a z toho titulu to potrebujeme zabezpečiť tak, ako to má byť,“ vysvetlil dôvody evakuácie obyvateľstva z približne 40 domov.

„Momentálne sú v priestoroch kultúrneho domu. Je predčasné povedať, kedy bude zásah ukončený,“ doplnil s tým, že k žiadnym zraneniam nedošlo.

V Kiele zneškodnili britskú leteckú bombu v piatok za asi 40 minút

Ako pre TASR uviedla obyvateľka evakuovanej časti obce Agáta Lipová, domovy opustili s pokynmi, aby sa nezľakli a aby so sebou zobrali aj starších ľudí. Podľa jej slov je medzi nimi 70 dospelých a sedem až osem detí. „Takže sme tu všetci mimo tých, ktorí sú v robote,“ spomenula. Marta Locihová ju doplnila, že si so sebou mali vziať len potrebné veci. O svoje obydlie sa obáva. „Máme dom blízko, takže sa obávame, ale zvládneme to,“ doplnila.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru