Jednou vetou

Veľkonočné trhy na Primaciálnom námestí ponúknu jedlo,víno i folklór

Ilustračné foto

foto: TASR - Marko Erd

Folklór, tvorivé dielne, veľkonočné suveníry a výrobky z majoliky, regionálna gastronómia či vína. To všetko ponúknu Veľkonočné trhy na bratislavskom Primaciálnom námestí od Veľkého piatka (19. 4.) do Veľkonočného pondelka (22. 4.).

Verejnosť bude môcť využiť aj sprevádzaný výlet do malokarpatského regiónu. Informovala Bratislavská organizácia cestovného ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB).

Veľkonočné trhy v centre Bratislavy sú podľa predsedníčky predstavenstva BTB Alžbety Melicharovej novým podujatím, ktoré sa rozhodli priniesť v reakcii na skúsenosti z minulých rokov.

Vo štvrtok a utorok bude MHD premávať v prázdninovom režime

„Zaznamenali sme veľký pohyb návštevníkov v tomto období v meste a ich dopyt po špecifickej ponuke. Naším cieľom je prezentovať to najkrajšie, čo doma máme, obohatiť kultúrnu ponuku mesta. Zároveň aj predĺžiť pobyt návštevníkov a ukázať, prečo sa oplatí prežiť sviatky jari práve v Bratislave,“ povedala.

Otvorenie veľkonočných trhov je naplánované v piatok o 11.30 h. Trhy budú otvorené počas štyroch dní od 11.00 do 19.00 h. Na Veľkonočnú nedeľu (21. 4.) a na Veľkonočný pondelok sa o dobrú náladu postará aj sprievodný program plný ľudovej hudby a folklóru. Program s ohľadom na významný cirkevný sviatok sa bude konať v nedeľu od 15.00 do 19.00 h a v pondelok od 14.00 do 19.00 h.

Pripravené sú aj špeciálne veľkonočné prehliadky Bratislavy. Záujemcovia môžu využiť aj plavby po Dunaji, pobytové balíčky pre návštevníkov, ako aj výlety do Malých Karpát, sprevádzané v slovenčine, angličtine a nemčine.

Problémy nekončia. Dekan FTVŠ a kanoisti nenašli spoločnú reč

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) ponúka turistom možnosť spoznávať okolitý región Malokarpatským expresom. Ten prevedie návštevníkov malokarpatským regiónom a vyvezie ich aj priamo k hradu Červený Kameň.

„Zahraniční turisti, ale aj domáci tak majú možnosť spoznať kraj aj z inej perspektívy. Rovnako tak je pre nich pri príležitosti Veľkej noci pripravený špeciálny program priamo v regióne,“ povedal predseda BSK Juraj Droba. Odchod Malokarpatského expresu je naplánovaný z Hurbanovho námestia v sobotu (20. 4.) a nedeľu o 10.00 h.

Pre lepšiu navigáciu návštevníkov bude počas Veľkej noci možné stretnúť v uliciach Bratislavy dobrovoľníkov, tzv. Tourist Angels.

Môže vás zaujímať

Ľadovým expresom v aktuálnej sezóne cestovalo viac ako 960 návštevníkov