Jednou vetou

Verejná doprava jazdí cez Mlynské nivy bez problémov

Autobus MHD počas dopravného obmedzenia v okolí autobusovej stanice na Mlynských nivách v Bratislave 14. januára 2019

foto: TASR – Jaroslav Novák

Začiatok rozšírenia dopravných obmedzení na ulici Mlynské nivy v Bratislave nespôsobil verejnej doprave ťažkosti. Linky bratislavskej MHD i prímestské autobusy premávajú bez problémov.

„Nezaznamenali sme na tomto mieste žiadne komplikácie,“ potvrdila  hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová. Rovnako hodnotí situáciu v okolí dočasnej autobusovej stanice aj Eva Vozárová, hovorkyňa spoločnosti Slovak Lines, ktorá zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji.

Z dôvodu rozsiahlej rekonštrukcie časti ulice Mlynské nivy a prác na budovaní podzemného kruhového objazdu došlo od pondelka na tomto mieste k zníženiu počtu jazdných pruhov. V strede ulice zostane prejazdný jeden pruh v každom smere.

Starosta Chren: Prosím o trpezlivosť. Bratislavu a Ružinov čakajú obrovské uzávery

Obyvatelia i návštevníci Bratislavy by mali s dopravnými obmedzeniami v meste počítať aj v budúcnosti. Podľa starostu mestskej časti Ružinov Martina Chrena dokonca hlavné mesto čakajú o pár týždňov najhoršie dopravné uzávery v histórii. Obmedzenia budú súvisieť najmä s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne so spustením prvej etapy prestavby mimoúrovňovej križovatky Prievoz.

Niektoré úseky ciest v jej okolí budú podľa Chrena uzavreté zrejme od februára na niekoľko mesiacov. Primátor Bratislavy Matúš Vallo taktiež upozorňuje, že na stole je aj „silná“ požiadavka developera HB Reavis na celkovú uzáveru rekonštruovaného úseku ulice Mlynské nivy. To, že k takémuto kroku dôjde, avizovala v relácii internetovej televízie Tablet.TV i viceprimátorka, ktorá má v gescii dopravu, Tatiana Kratochvílová.

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur