Jednou vetou

Vianočný Ružinov sa bude dať vychutnať z 33-metrového ruského kolesa

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Vianočná atmosféra prichádza aj do bratislavského Ružinova. Od piatka si ju budú môcť vychutnať obyvatelia i návštevníci aj z 33-metrového ruského kolesa či z ekologického umelého klziska, ktoré nepotrebuje k prevádzke vodu ani teploty pod nulou. Symbolické brány Vianočného Ružinova otvorí podvečer starosta Martin Chren pre Domom kultúry (DK) Ružinov. Podujatie potrvá do 22. decembra.

Bratislavčania, tešte sa: Onedlho štartujú Vianočné trhy!

„Vianoce sú hádam najkrajším obdobím roka a verím, že Ružinovčanom, ale aj ostatným návštevníkom, vytvoríme priestor, kde si budú môcť predvianočnú atmosféru skutočne vychutnať,“ poznamenal Chren.

Neodmysliteľnou súčasťou budú tiež vianočné stánky s predajným sortimentom o lokálnych výrobcov, napríklad z rôznych prírodných materiálov, kovu, šúpolia, textilu, polodrahokamov, dreva či papiera. Chýbať nebude ani vianočné pečivo, perníky, oblátky, výrobky z medu a cukrovinky. Atmosféru bude dotvárať kultúrny program, každú nedeľu popoludní sa bude zapaľovať adventná svieca.

Vianočný Ružinov bude zároveň ekologický. „Je zakázané používanie plastových riadov, pohárov a príborov. Vianočný punč, ale i ostatné dobroty sa budú podávať výhradne v kompostovateľnom riade,“ podotkli organizátori s tým, že všetok odpad sa bude triediť a kompostovať.

FOTO: Tridsiatka úspešných študentov si prevzala Pamätný list sv. Gorazda

O niečo neskôr, 29. novembra, zavíta vianočná atmosféra aj do najväčšej bratislavskej mestskej časti, kde sa na Námestí Republiky začnú Petržalské vianočné trhy 2019. Potrvajú do 15. decembra a okrem rôznych podujatí budú k dispozícii stánky s vianočným občerstvením a vianočným tovarom. Každý piatok, sobotu a nedeľu sa budú konať hudobné, tanečné alebo divadelné predstavenia.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava