Jednou vetou

Ploštica na mestskom úrade! Koho chceli odpočúvať?

Viceprimátor Skalice Milan Roman ukazuje odpočúvacie zariadenie, ktoré našiel vo svojej kancelárii na mestskom úrade v Skalici 8. februára 2018

foto: TASR

Viceprimátor Skalice Milan Roman našiel vo svojej kancelárii na mestskom úrade odpočúvacie zariadenie. Preto podal na okresnej prokuratúre trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, informoval dnes na tlačovej konferencii.

„Odpočúvacie zariadenie som našiel za zrkadlom, ktoré v mojej kancelárie pribudlo po príchode na úrad. Môžem sa domnievať, že jeho inštalácia súvisí priamo s výkonom mojej funkcie a činnosťou vo verejnom záujme,“ povedal Roman.

Podľa neho mohlo dôjsť k spáchaniu viacerých trestných činov, ako sú porušenie dôvernosti ústneho a iného prejavu osobnej povahy alebo neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi. „Keďže nejde o profesionálne zariadenie, mohlo byť inštalované osobami z kriminálneho alebo mafiánskeho prostredia,“ pokračoval viceprimátor.

Má dôvodné podozrenie, že inštalácia odpočúvacieho zariadenia súvisí s marením odhaľovania ďalšieho nehospodárneho nakladania s eurofondmi. „Mesto Skalica musí vrátiť značné prostriedky z grantov. Osoby, ktoré sú zodpovedné za tieto škody značného rozsahu, prípadne osoby, ktoré mohli profitovať z týchto pochybení, mohli inštaláciou sledovať cieľ mariť činnosť oznamovateľa,“ doplnil Roman.

Môže vás zaujímať

Opitý motorkár havaroval pri Košeci, nafúkal vyše jedného promile