Jednou vetou

VIDEO: Bratislavský samosprávny kraj obstaral antibakteriálne rúška

Bratislavský župan Juraj Droba počas tlačového brígingu, 19. 3. 2020

reprofoto Facebook

Ochranné rúška obstarala župa za viac ako 100-tisíc eur. Prázdne stredoškolské internáty kraj uvoľnil za účelom zriadenia karanténneho ubytovania.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) nakúpil antibakteriálne rúška za viac ako 100-tisíc eur. Na dnešnom brífingu o tom informoval predseda BSK Juraj Droba. „Obstarali sme 30-tisíc kvalitných rúšok zo 100 % egyptskej bavlny so strieborným vláknom. Určené sú na opakované použitie,“ uviedol Droba.

Cena za jedno rúško je 3,80 eura bez DPH a dodávateľom je slovenská firma, ktorej názov kraj nezverejnil. Rúška je možné prať a sú odolné proti baktériám aj vírusom. Prvé zásielky sú pripravené pre lekárov, zdravotníkov a sociálnych pracovníkov.

Nielen ochranné rúška

Na úrade Bratislavského kraja každý deň zasadá krízový štáb. „Okrem rúšok z vlastných zdrojov začne oddnes kraj distribuovať ochranné pomôcky, ktoré zabezpečila Správa štátnych hmotných rezerv SR. Ide o chirurgické rúška, chirurgické rukavice a návleky na topánky,“ doplnil Droba.

Špieciálne lieky aj od všeobecných lekárov

Kraj je v spojení s Úradom verejného zdravotníctva SR, kam telefonujú ľudia iba preto, lebo sa nevedia dovolať svojim lekárom. „Málokto ale vie, že aj všeobecní lekári môžu predpísať lieky, ktoré inak predpisujú špecialisti,“ vysvetlil Droba. Bratislavský kraj pristúpil tiež k poskytnutiu momentálne prázdnych stredoškolských internátov na účely núdzového karanténneho ubytovania.

VIDEO: Bratislavská župa je pripravená aj na krízové scenáre

🎥🔴 BSK: Župa je pripravená aj na krízové scenáre

Uverejnil používateľ Bratislavský kraj Štvrtok 19. marca 2020

Môže vás zaujímať

Historická budova Lekárne u Salvátora bude prístupná verejnosti