VIDEO: Dobre sa pozrite. Nepoznáte zlodeja z banky?

Kamerový záznam z prepadu pobočky banky v Kráľovskom Chlmci, ktorý sa stal 16. 7. 2018

foto: FCB Polícia SR

Polícia pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý v pondelok (16.7.) dopoludnia lúpežne prepadol pobočku OTP Banky v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov. Lupič vošiel do pobočky, v ktorej sa v tom čase nachádzalo niekoľko klientov. Pozrite si video, ktoré zverejnila polícia. (nižšie v článku)

VIDEO: Takto ste Bratislavu asi nevideli. Pamätáte si, ako vyzerala kedysi?

Podľa doterajších zistení polície mal na sebe biely pracovný overal s kapucňou na hlave, respirátor na tvári a v ruke zbraň.
„Pristúpil k pultu a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od pracovníčky peniaze so slovami ‚Daj peniaze okamžite, daj peniaze‘. Potom hodil na stôl tašku, do ktorej mu pracovníčka v obave o svoj život a zdravie vložila z pokladnice 6250 eur,“ uviedla v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Toto je zúfalec medzi zlodejmi – kradol rovno pred kamerami

Páchateľ s lupom potom odišiel na neznáme miesto. Pri prepade nikto neutrpel zranenie. Policajný vyšetrovateľ začal v prípade trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Po páchateľovi polícia intenzívne pátra.

Videozáznam z bezpečnostnej kamery už polícia zverejnila. „Touto cestou žiadame o pomoc verejnosť. Akékoľvek informácie, ktoré by pomohli polícii pri objasnení tohto skutku, môžu občania oznámiť na bezplatnom telefónnom čísle 158,“ konštatovala Mésarová.

Prepad banky

PREPAD BANKY ZACHYTILA KAMERA: NEPOZNÁTE LUPIČA?Včera (16.7.) dopoludnia doposiaľ nestotožnený páchateľ vošiel do pobočky banky v meste Kráľovský Chlmec v Trebišovskom okrese, v ktorej sa v tom čase nachádzalo niekoľko klientov banky. Podľa doterajších zistení páchateľ vošiel cez vchodové dvere v bielom pracovnom overale, s kapucňou na hlave, respirátorom na tvári a so zbraňou v ruke. Pristúpil k pultu a pod hrozbou použitia zbrane žiadal od pracovníčky peniaze, so slovami „daj peniaze okamžite, daj peniaze“. Potom hodil na stôl tašku, do ktorej mu pracovníčka z pokladne vybrala finančnú hotovosť vo výške 6.250 eur v obave o svoj život a zdravie a vložila peniaze do tašky. Potom páchateľ s „lupom“ odišiel na neznáme miesto. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trebišove začal v danom prípade trestné stíhanie pre zločin lúpeže. Polícia po páchateľovi intenzívne pátra. AK HO POZNÁTE, VOLAJTE NA 158!

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 17. júl 2018

 

Môže vás zaujímať

Rizikové bralo na Oravskom hrade budú sanovať, techniku musel previezť vrtuľník