Jednou vetou

VIDEO: Piešťany hľadajú dodávateľa rekonštrukcie lávky

Piešťany, ilustračné

foto: Facebook Mesto Piešťany

Lávka cez Váh je pre veľmi zlý technický stav od novembra minulého roku pre cyklistov a chodcov uzatvorená.

Mesto Piešťany hľadá dodávateľa rekonštrukcie lávky pre cyklistov a chodcov cez Váh, ktorá je súčasťou Krajinského mosta. Predpokladaná hodnota zákazky bola vyčíslená na 606-tisíc eur bez DPH. Lávka dlhá približne 250 metrov je pre veľmi zlý technický stav už niekoľko mesiacov uzatvorená. Ak by nenastali komplikácie pri verejnom obstarávaní, s prácami počíta radnica v mesiacoch máj až október.

Samotný most patrí Trnavskému samosprávnemu kraju, ktorý financuje dvojmiliónovú sanáciu jeho spodnej stavby. Lávku na boku mosta vlastní mesto Piešťany, okrem cyklistov a chodcov slúži aj ako nosná konštrukcia pre inžinierske siete. Mestské zastupiteľstvo v Piešťanoch vyčlenilo v rozpočte na tento rok na opravu lávky 350-tisíc eur, zároveň poverilo vedenie mesta rokovať o participácii na financovaní správcov sietí, teda vodárov a plynárov. Primátor Piešťan Peter Jančovič požiadal o spolufinancovanie aj okolité obce, ktorých obyvatelia lávku tiež využívajú.

O zlom technickom stave lávky piešťanská radnica vedela už v roku 2015, ale vtedajšie Mestské zastupiteľstvo Piešťan nenašlo peniaze na rekonštrukciu a nerobila sa ani jej pravidelná údržba. V roku 2016 statik upozorňoval na potrebu riešiť situáciu, ale opäť sa nič nedialo. V novembri 2019 statik upozornil, že lávka je nebezpečná, preto ju pre cyklistov aj chodcov uzatvorili.

Chodcom, ktorí majú na Krajinský most vstup zakázaný, slúži momentálne na prechod na druhú stranu Váhu Kolonádový most.

Vyjadrenie primátora mesta k situácii na lávke.

Vyjadrenie primátora mesta k situácii lávky na Krajinskom moste.

Uverejnil používateľ Mesto Piešťany Pondelok 2. marca 2020

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru