Jednou vetou

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate

Práce na nultom obchvate hlavného mesta idú podľa harmonogramu

autorská koláž hlavne.sk, archív

Všetko ide ako po masle. Zdá sa, že motoristom v okolí hlavného mesta skutočne svitá na lepšie časy. Takto napredujú práce na obchvate Bratislavy. Pozrite si video nižšie:

Mnohí sa ho už nevedia dočkať, ale nejaký čas to predsa len ešte potrvá. No už dnes to vyzerá veľmi sľubne. Práce na nultom obchvate hlavného mesta idú podľa harmonogramu a zástupcovia stavebného konzorcia nedávno zverejnili aj krátke video, ako to tam najnovšie vyzerá.

Bratislavský obchvat sa stavia v súlade s platnými normami, tvrdí stavebník

Pokiaľ ide o protihlukové steny na úseku D4R7, podľa zástupcov staviteľa, sú vyrobené zo špeciálneho materiálu s názvom CORTEN. Corten je prírodný materiál, ktorý sa postupne vyvíja a časom nadobudnutá patina je vysoko odolnú voči korózii.

Protihlukové steny začínajú korodovať po inštalácii a v priebehu niekoľkých mesiacov budú pokryté “hrdzavou” patinou.  Chemické zloženie ocele vytvorí na povrchu výrobku vrstvu bez akýchkoľvek vplyvov a zmien na fyzikálne vlastnosti podkladového materiálu.

Protihlukové panely voči poveternostným vplyvom | Foto: D4R7

 

Výstavba bratislavského obchvatu si vyžiada dopravné obmedzenia

„Navrhnuté technické riešenie má ochrániť protihlukové panely voči poveternostným vplyvom a zároveň minimalizovať údržbu ich povrchu. Povrchová úprava ocele CORTEN je ekologickejším variantom v porovnaní s ostatnými oceľovými prvkami, ktoré si vyžadujú dodatočné nátery. Architektonická štúdia spracovaná pre tento účel spĺňa všetky podmienky trvácnosti v rámci legislatívneho rámca. Protihlukový systém bol nedávno testovaný v Nemecku a jeho výsledky vysoko prekročili i požadované parametre. Z tohto dôvodu je navrhované technické riešenie protihlukových stien na stavbe D4R7 plne v súlade so všetkými štandardami a Koncesnou zmluvou. Súčasťou protihlukových stien navrhnutých pre tento projekt v teréne (okrem mostných objektov) sú z vonkajšej strany diaľnice resp. rýchlostnej cesty navrhnuté vegetačné úpravy formou popínavých rastlín vrátane podperného systému vhodného pre ich rast. Vegetačné úpravy doplnia estetický vzhľad protihlukových stien a celkovej architektonickej štúdie PPP projektu D4R7,” uvádza sa v stanovisku mediálnej agentúry AMI Communications Slovakia.

VIDEO: Takto napredujú práce na bratislavskom obchvate

Dúfame, že ste si vianočné sviatky užili! Sme radi, že sa môžeme s vami podeliť o krátke video o napredovaní prác na Obchvate Bratislavy, ktoré sme nedávno natočili na rýchlostnej ceste R7. Prajeme vám zároveň šťastný Nový rok 2020. V jeho úvode odovzdáme vodičom desiatky kilometrov ciest projektu D4R7! We hope you have enjoyed wonderful Christmas holiday! We are happy to share this video about progress on Bratislava Bypass we shot recently at R7 Expressway. We would like to wish you Happy New Year 2020 – it will be early this year when tens of kilometers of D4R7 roads we hand over to drivers!

Uverejnil používateľ D4R7 Piatok 27. decembra 2019

 

Viac informácií nájdete aj na oficiálnej stránke D4R7 (kliknite tu)

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru