Jednou vetou

VIDEO: Pri úžere sa mal muž vyhrážať smrťou zo strany košického podsvetia

Ilustračné foto

Foto: TASR

Policajti zasiahli v prípade zločinu úžery, za ktorý obvinenej osobe hrozí päť až 12 rokov za mrežami alebo doživotie. Daniel D. z Kráľovského Chlmca (okres Trebišov) mal v priebehu jedného roka poskytovať dvom osobám pôžičky so 100-percentným mesačným úrokom.

Bratislavčan rozbíjal na diaľnici D1 autá

„Obe osoby ich splácali zo svojich sociálnych dávok. Keď mu jedna z osôb oznámila, že už nebudú chcieť od neho peniaze, mal ich zobrať autom a vyhrážať sa vraždou zo strany košického podsvetia, ak mu nevrátia všetky dlžné peniaze,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

Na akcii sa podieľali národná protizločinecká jednotka NAKA, pohotovostný policajný útvar Košice a Okresné riaditeľstvo Policajného zboru Trebišov.

Policajný zásah

POLICAJNÝ ZÁSAH: POSKYTOL IM PÔŽIČKY SO STO PERCENTNÝM ÚROKOM A KEĎ SI NECHCELI ZOBRAŤ ĎALŠIE, CHCEL ICH ZABIŤPolicajti zasiahli v prípade zločinu úžery, za ktorý obvinenej osobe hrozí 5 až 12 rokov za mrežami alebo doživotie. Daniel D. z Kráľovskéhl Chlmca ma v priebehu jedného roka poskytovať dvom osobám pôžičky so sto percentným mesačným úrokom. Obe osoby ich splácali zo svojich sociálnych dávok. Keď mu jedna z osôb oznámila, že už nebudú chcieť od neho peniaze, mal ich zobrať autom a vyhrážať sa vraždou zo strany košického podsvetia, ak mu nevrátia všetky dlžné peniaze.Na akcii sa podieľali národná protizločinecká jednotka NAKA, Pohotovostný policajný útvar Košice a OR PZ Trebišov.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 6. septembra 2019

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra