Jednou vetou

VIDEO: Toto je možné len na Slovensku. Oprava cesty v Bratislave trvá celú večnosť!

Oprava Pionierskej ulice v Bratislave pripomína nekonečný príbeh

Foto: tip čitateľa

Vo svete by to mali hotové približne za dva víkendy. V Bratislave? Nekonečný príbeh. Koncom augusta 2018 sa konečne začala dlho očakávaná oprava Pionierskej ulice. Cestu asfaltujú už nekonečné dva mesiace a momentálne tam pokladajú špeciálne dlaždice. Bude to ešte tento rok? Pýtajú sa všetci, ktorí tadiaľ dennodenne prechádzajú a cestovanie im riadne strpčuje život. Rudolf Kusý ako starosta Nového Mesta v Bratislave a štátna tajomníčka Edita Pfundtner, ktorá za túto časť mesta kandiduje v komunálnych voľbách, majú pre obyvateľov jasný odkaz: "My s tým nič nemáme, pýtajte sa mesta!"

Bicykle sú pripravené, čo bude s cyklotrasami nikto netuší

aktualizované 23. 10. 2018, 17:40

Rukojemníci vo svojej mestskej časti. Tak sa cítia obyvatelia bratislavského Nového Mesta, ktorým kompetentní sľubovali rýchlu opravu Pionierskej ulice. Pre niektorých je to jediná a kľúčová príjazdová cesta do ich domovov. Oprava trvá už od konca augusta a nikto nevie povedať definitívny termín skončenia prác. Tie už pritom mali byť dávno ukončené. Oprava prebieha aj cez víkend, pričom na úseku, ktorý meria takmer 1,5 km sme našli len 4 cestárov. Do redakcie sme o tom dostali dôkaz od našich čitateľov.

Takto hustne jedna z najrozsiahlejších častí hlavného mesta – Nové mesto

Redakcia hlavne.sk sa snažila spojiť so starostom Nového Mesta v Bratislave. Hovorca Rudolfa Kusého nás rýchlo odbil: „Obráťte sa na magistrát, Pionierska ulica je v kompetencii mesta, s tým mestská časť nemá nič spoločné,“ uviedol Marek Tettinger.

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Štátna tajomníčka Edita Pfundtner (Most-Híd), ktorá kandiduje za túto mestskú časť v novembrových komunálnych voľbách, výrazne apelovala na opravy ciest ako je Pionierska a Podkolibská. Dokonca opravy sľubovala aj na bilboardoch, alebo na facebooku, kde prosí Novomešťanov o strpenie. Avšak o skončení prác, rovnako ako Kusý, nemala pre nás jasnú odpoveď. „Nepoznám tú problematiku tak dobre. Snažila som sa, aby táto cesta bola konečne opravená a stala sa prioritou pre hlavné mesto. Mám informácie, že by to malo byť do konca októbra, tak verím, že sa to aj podarí,“ reagovala E. Pfundtner.

VIDEO: Rodinný aj úžitkový! Nový Citroën Berlingo hravo zvládne oboje

Podľa jej vyjadrení urobila už maximum: „Obrátila som sa na magistrát, oni to zastrešujú. Povedali, že to trvá tak dlho, pretože pani hlavná architekta spolu s jedným architektom vzniesli požiadavku na realizátora, že musí byť na danej ceste urobená špeciálna dlažba,“ podotkla E. Pfundtner. Pričom dodala, že problémy sa vyskytli aj s kanalizáciou.

Sama chcela docieliť to, aby sa opravy začali začiatkom augusta, no nestalo sa tak! Pôvodný plán na ukončenie všetkých prác na Pionierskej ulice bol 2. októbra. Na videu nižšie sa môžete presvedčiť, že sa tak nestalo ani do polovice októbra.

Bratislavčania primátorovi: Ivo, vyrieš tento hnus v centre!

„Neviem odhadnúť kedy tomu bude koniec,“ uzavrela E. Pfundtner. Dokedy budú obyvatelia Nového Mesta čakať na novú cestu je stále vo hviezdach.

Magistrát hlavného mesta Bratislavy napokon zareagoval a tvrdí, že termín dokončenia opravy komunikácie Pionierska musel správca komunikácie predĺžiť z dôvodu časovo náročnej výmeny prídlažby a výškovej úpravy kamenných obrubníkov, ktoré sú v zlom technickom stave. „Termín dokončenia je naplánovaný do 31.10.2018,“ uzavrela hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

Billboard Edity Pfundtner o tom, ako ďakuje obyvateľom za strpenie. Dokedy? | foto: Facebook EP

 

VIDEO: Aktuálny stav Prionierskej ulice v Bratislave, stav k 22.10.2018 (kliknite na náhľad)

Len na porovnanie – takto v zahraničí umiestnili 70 metrový tunel za jeden víkend:

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru