Jednou vetou

VIDEO: V Maduniciach kontrolovali cudzincov, po kontrole ich vyhostili

Ilustračné foto

Foto: TASR

Cudzinecká polícia v spolupráci s úradom práce, inšpektorátom práce a finančnou správou vykonala kontrolu cudzincov pracujúcich vo firme v Maduniciach v okrese Hlohovec. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti.

Kontrolovaných bolo 16 štátnych príslušníkov z Ukrajiny a jeden štátny príslušník Gruzínska. „Preverovaním bolo zistené, že menovaní vykonávali pracovnú činnosť bez príslušných oprávnení a udeleného prechodného pobytu na účel zamestnania a v jednom prípade bol zistený neoprávnený pobyt,“ uviedla polícia.

Čaká nás chladný víkend s rôznorodým programom!

Všetkým predvedeným cudzincom bolo vydané rozhodnutie o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a členských štátov EÚ na obdobie jedného roka a bola im určená 15-dňová lehota na vycestovanie.

Pri výkone akcie bolo zistených 15 porušení povinností cudzinca, za ktoré bola uložená pokuta v celkovej výške 540 eur.

Kontrola cudzincov

KONTROLA CUDZINCOV PRACUJÚCICH NA SLOVENSKUCudzinecká polícia v spolupráci s úradom práce, inšpektorátom práce a finančnou správou vykonala kontrolu cudzincov pracujúcich vo firme v Maduniciach, okres Hlohovec.Kontrolovaných bolo 16 štátnych príslušníkov Ukrajina a 1 štátny príslušník Gruzínska. Preverovaním bolo zistené, že menovaní vykonávali pracovnú činnosť bez príslušných oprávnení a udeleného prechodného pobytu na účel zamestnania a v jednom prípade bol zistený neoprávnený pobyt. Všetkým predvedeným cudzincom bolo vydané rozhodnutia o administratívnom vyhostení s uloženým zákazom vstupu na územie Slovenskej republiky a členských štátov EÚ na dobu jedného roka a bola im určená 15 dňová lehota na vycestovanie. Pri výkone akcie bolo zistených 15 porušení povinností cudzinca, za ktoré bola uložená pokuta v celkovej výške 540 €.

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Piatok 4. októbra 2019

Môže vás zaujímať

BRATISLAVA: Vodiči opatrne. Tieto cesty v hlavnom meste opravujú