Jednou vetou

Víkend bude o voľbách. No dejú sa aj iné veci

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Voľby vyhral víkend, alebo víkend vyhral voľby? Vytúžená sobota s nedeľou bude mať tentoraz všelijakú príchuť. Či už pre kandidátov, tak aj pre voličov, ktorí budú zvedaví, ako dopadli ich favoriti. V každom prípade sa okrem stretnutiu s volebnou urnou sa konajú aj iné milé veci. Skúste si opäť niečo vybrať a mrknite si aj priložené videá a foto z uplynulého týždňa nižšie, nech sa páči:

Tieto filmy si v novembri nemôžete nechať ujsť

Polomračno, mračno, málokde senzačne, lebo toto je jeseň. Presnejšie podľa SHMÚ má byť cez víkend oblačno až zamračené, miestami hmlisto s možnosťou mrholenia, v nedeľu viac polojasno. Teploty niekde medzi 8 – 14 stupňov a nepríjemný vietor nečakajte. Bude priteplený, teda južný až juhovýchodný, parametre sú 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h). Čiže neprekročí najvyššie dovolenú rýchlosť v obci, mimo nej ani na diaľnici.

Jarmokové oné

Až na troch miestach sa koná Svätomartinský Jarmok, ktorý má tradíciu okolo sviatku Martina (11. 11.). Presnejšie sa koná v Trstenej, Tepličke nad Váhom a Stupave. Základ bude rovnaký, teda dobrá nálada, milé stánky s domácimi špecialitami aj dobrotami, ale všade iný program. Napríklad v Tepličke nad Váhom vystúpi Dychová hudba Hoľazňanka, hrajú šumne, asi takto:

V Trstenej vystúpi okrem dychovej hudby Oravanka, skupina Arzén aj Tomáš Bezdeda. Jááj, kde sú tie časy, keď Tomino strúhal takéto duety:

Stupava neuvádza meno silného kultúrneho ťahúňa. Treba veriť, ísť, zažiť a prežiť.

ZAUJÍMAVOSŤ: Takto dnes vyzerajú slávne Kúpele Grössling v Bratislave

Miesto jarmoku sa v nedeľu podvečer v Námestove na Nábreží Oravskej priehrady koná Lampiónový sprievod sv. Martina. To bude ale svetielok a podobných blikačiek, paráda.

Drncarára, cim bim bim

Nie je nejaké výročie narodenia heligónky alebo niečo také? Pretože na niektorých miestach budú tento víkend s nimi vyhrávať muzičku. V Brezne ako je Mestský dom kultúry sa koná v sobotu celoslovenský festival heligonkárov pod názvom Podstavekova heligónka.

Niečo podobné s heligónkami, ale v nedeľu sa koná v kulturáku v Hriňovej. V Dolnej Marikovej sa koná akcoška pod názvom Vráťme harmonike život. To ju budú resuscitovať? Kto vie, či tam budú aj takýto machri, čo vedia zahrať všeličo:

A čo poviete na potrúbkárov? Čiže takých, čo vedia hrať na potrubiach:

Toto je macher, ktorý hrá na kýbloch, panviciach, tanieroch a prebytočných plechoch:

Takto by vyzerali hviezdy dnes, keby boli nažive

Knihomoli všetkých krajín spojte sa!

V Bratislave sa cez víkend koná najväčší knižný veľtrh na Slovensku – Bibliotéka. Tisíce knižných titulov všetkých žánrov, novinky a limitované edície, luxusná knižnica s unikátnymi dielami, autogramiády, krsty kníh, stretnutia s obľúbenými autormi a pestrý program pre deti i dospelých nájdete.

Knihy majú stále svoje čaro, po prečítaní si ich ľudia vymieňajú, majú ako ťažítko na stole, alebo v zime na prikúrenie. Čiže prilákajú do Incheby isto mnoho nadšencov, preto pozor na kolóny. Toto sa hádam nestane:

VIDEO: Reklamy, ktoré pobavia. Takto nás lákali kedysi automobilky

Stalo sa cez týždeň

Bola mimoriadna schôdza, ale kapitán Rigoróz to ustál.

Andrej Danko našiel utajené gramatické chyby v rigoróznej práci | foto: Michal Psota

Boris Kollár sa nevedel tento týždeň asi dovolať Lacovi. Ten mu ale s advokátom tuším poslali SMSku „Nemôžem hovoriť, počúvam trest.“

Boris Kollár v NR SR 6. 11. 2018, Ladislav Bašternák na súde 7. 11. 2018 | foto: Michal Psota, jpx, koláž hlavne.sk

Tónko vraj konečne prezradil do médií názov svojej obľúbenej tlačenky:

Anton Hrnko v NR SR, 6. 11. 2018 | foto: Michal Psota

A spoznali sme nohy hovorkyne SaS Kataríny Svrčekovej. Z tých je na vetvy vraj aj Ľubino Galko, ktorý sa mal kvôli nej nedávno nadrapovať. (viac nájdete tu)

Katarína Svrčeková v NR SR, 6. 11. 2018 | foto: Michal Psota

Cez víkend niektorí budete určite sledovať aj túto stránku volbysr.sk , ktorá funguje už aj pre mobilné zariadenia. Juchú! No čo, tešíte sa na vyhlasovanie výsledkov komunálnych volieb v nedeľu?

Nemračte sa, ak výsledky nedopadnú náhodou podľa Vašich predstáv. Nie, že budete takto reagovať. Toto sa nerobí:

Radšej si zaspievajte pesničku, nech máte lepšiu náladu. Skúste napríklad túto a púšťajte si dookola, nech sa naučíte dobre jódlovať:

Alebo sa rýchlejšie naučíte húkať? Na toto sa dá aj celkom tancovať:

Užite si príjemnú sobotu aj nedeľu a keby dačo dajte vedieť na redakcia@hlavne.sk . Pohodový víkend všetkým 🙂

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru