Jednou vetou

Víkend v znamení dušičiek, ale deje sa aj toto

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Bude nehorázne teplo, ale nie od sviečok, len tak od prírody. Cez deň 17 až 22 stupňov, nejaké oblaky, polojasno a iba v noci slabý dážď, aby zmilo prach z cesty. Niektorých asi čakajú posledné vencovačky a kahancovačky, lenže deje sa aj zopár ďalších akcošiek. Mrknite sa smelo na ponuku a na vylepšenie nálady si pozrite aj sprievodné videá, alebo fotografie. Nech sa páči:

VIDEO: Reklamy, ktoré pobavia. Takto nás lákali kedysi automobilky

Celý týždeň bol taký divný, ani sa poriadne nepracovalo. V utorok sme mali jednorázový sviatok ku vzniku ČSR a vo štvrtok tiež voľno – Sviatok všetkých svätých. Lenže, kto si vybavil voľno víkendoval už celý týždeň a nemusel simulovať pracovné výkony v pondelok, stredu a piatok. Bol to aj Váš prípad? Bravó!

Pridajte sa k nám aj na facebooku – viac informácií nájdite TU

Jarmokov bude až jeden

V Sobotišti robia cez víkend Martinský jarmok 2018. Cukrovinky, výrobky z dreva, výšivky, záclony, obuv, keramika a dva stánky s klobásami (asi), toto všetko by tam malo byť. Samozrejme obchodný duch, o to silnejší, keď je dušičkový víkend.

Inak wikipedia píše, že Sobotište má 1 493 obyvateľov, tak keď nič nekúpite, skúste urobiť také súkromné sčítanie, no nie? A možno budete z tamojšieho prostredia aj takto unesený:

VIDEO: Horor na ceste v Bratislave. Tento adrenalín na Vás čaká v okolí…

Strašidelné veci a Emma Tekelyová

Kto sa nebojí a chce nejaké tie oné dobrodružstvá s duchmi, tak Slovenské banské múzeum pozýva na nočnú prehliadku expozície Nový zámok spojenú s atraktívnou vyhliadkou na „dušičkovú“ Banskú Štiavnicu pod názvom Dušičky z Nového zámku. Okrem prehliadky expozície Slovensko v období tureckej expanzie a možnosti nočnej vyhliadky spojenej s fotografovaním, je pre návštevníkov pripravená aj prezentácia k vybraným desiatim osobnostiam pochovaným na banskoštiavnických cintorínoch.

KULEHA: Poplach na letisku kvôli Macronovmu prekvapeniu

Bububúú, to zažijete pri Starej Ľubovni, ako je Hniezdne a Nestville Park. Nachystali tam trašidelné prehliadky a zažijete vraj „Hon na čarodejnice“. Deti čaká halloweenske maľovanie na tvár, ochutnávku ovocných štiav či výrobu vlastnej čokolády. Vo Zvolene má byť v hoteli Tenis Halloween Párty. Zatiaľ, čo sa budú rodičia čvachtať vo Wellness, deti si zahrajú „straši hry“ – súťaže pre nebojácnych“ a detská diskotéka.

Emma Tekelyová podobnú párty zažila doma a nehorázne sa odviazala. Sadli by ste si takto za volant? Podľa mňa, nemali by ste problém pri predbiehaní. Pri platení účtov v banke však hrozia ťahanice, že sa nepodobáte na fotku v občianskom:

Emma Tekelyová a jej nová pleťová maska | foto: FB ET

Inak pozor na veselice, toto sa stalo pri úplne bežnej tancovačke v Nemecku a z dídžeja sa nečakane stalo ručiace monštrum. Prehltnúť zapnutý mikrofón nie je bohviečo:

…ale keď máte dobrého zubára, žiaden problém…

Dušičky alebo Halloween? Čím žijeme na Slovensku viac

Tak si bežte!

Kto sa chce trochu zadychčať, tak poďte na Krásňanskú destiatku v nedeľu. Mesto Krásno nad Kysucou pozýva všetkých bežcov na 35. ročník cestného behu, štart je na štadióne TJ Tatran v Krásne nad Kysucou. Po miestnych strechách sa určite behať nebude. Toto tam nezažijete, ale pozrite sa, aké šialenosti sa dnes s behom robia:

Mýty a fakty o alkohole. Už jeden pohárik môže narobiť obrovské problémy

Lacná nevesta

Chystáte svadbu? Zháňate závoj, ktorý nepripomína obyčajnú záclonu? Aj páni si mimochodom vyberú na Svadobnej výstave v Event house v Žiline. Nechajte sa previesť svadobnými novinkami, aktuálnymi trendmi, prehliadkou svadobných šiat a inšpirujte sa. Výstava je určená nielen pre všetky budúce nevesty a ženíchov, ale každému, kto chce stráviť príjemnú nedeľu v obklopení noviniek zo sveta beauty & fashion a poradia aj pri organizovaní svadby.

Ak túžite po klasickej svadbe v štýle „pravá Jihočeská“, tu je najlepšia inšpirácia:

Nezvyčajné pomníky. Cintoríny zdobia umelecké diela aj kuriozity

Stalo sa medzičasom

Možno si budete robiť selfíčka cez víkend, tak len chyťte správnu celebritu. Andrej Danko je v tomto veľký labužník. Pri oslavách 100. výročia ČSR v Prahe sa cvakol s prezidentom Zemanom a predsedom Poslaneckej snemovne Vondráčkom. Podľa kuloárnych info sa však jeho počin nedostane do finále Press Foto. Snáď neodradí nádejného fotografa pokračovať v záľube ďalej.

Zľava: Miloš Zeman, Radek Vondráček, Andrej Danko | foto: fb AD

VIDEO: Kuba sa čoraz viac otvára svetu. Adios socializmus

Premiér Pellegrini a minister financií Kažimír ostali po škole. Vyzerá to tak, ale to si len zaspomínali v múzeu v Prahe tiež počas osláv ČSR a vzorne pózovali v lavici. Aj okraje v zošitoch mali určite pripravené, kvety pre pani učiteľku a žiacku knižku podpísanú. Už len nech zazvoní!

Kto si neurobil domáce úlohy? | foto: ig PP

Bičan s mladou priateľkou. Takto si užíva prvé dni po rozvode

A jedna múdrosť do života. Braňo Mojsej mal tvorivú chvíľku, tak sa nad ňou skúste cez víkend zamyslieť tiež, či na tom nie ste podobne. Hovorí sa, že kto sa pozerá na fotku intenzívne aspoň 5 hodín zbadá zázrak. Zvážte magický okamih:

Múdrosť Braňa Mojseja | foto: FB BM

Takto by vyzerali hviezdy dnes, keby boli nažive

Kto sa teda chystáte ešte sviečkovať, na svete je tajná reportáž z tichej lokality. Televízne štáby a filmovacie tímy si dali naozaj záležať, aby priniesli unikátne zábery, pozrite sa na to:

Keď je to dušičkové obdobie ešte nejaká tématická muzička. Známy šláger z filmu Krotitelia duchov:

A nehovorte, že tento seriál nepoznáte. Mohli by ho u Rezníka oprášiť, keď už ten štart Najväčšieho Slováka nezačal najlepšie (viac info tu).

Skupina Kiss mi pripomínala vždy duchov. Pred koncertom vykúpili celú drogériu, aby mali všetci pomaľovanú tvár. Teta predavačka z nich musela mať radosť:

Užite si vydarený prvý novembrový víkend, či už na cestách, v prírode, s priateľmi, knihou, upratovaním, jedením a spánkom. Tento týždeň bol poriadne rozbitý, ale ten najbližší už bude taký, ako sa patrí. Normálnych 5 pracovných dní. Tešíte sa? Ešte na to teraz nemyslite 🙂

…a dajte vedieť, ak sa vo Vašom okolí deje niečo zaujímavé a mali by to vedieť aj ostatní, napíšte na redakcia@hlavne.sk

Chcete dostávať pravidelne novinky a najčítanejšie témy za posledný týždeň? Prihláste sa na bezplatný Newsletter. Viac informácií nájdete TU

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru