Jednou vetou

Víkendový program: Čaká nás poriadna nádielka zábavy a perfektné počasie!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Máme pred sebou ideálny jarný víkend. Teploty počas soboty aj nedele vystúpia na 14 až 20 stupňov a na celom území Slovenska bude podľa SHMÚ slnečno. Stačí si už len vybrať, ktoré zaujímavé akcie chcete navštíviť. Pozrite si našu tohtovíkendovú ponuku!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračná foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

V sobotu čaká Slovensko poriadne rozmanitý program, užiť si budete môcť nie len zaujímavé akcie plné dobrého jedla, ale aj zaujímavé športové či hudobné udalosti. Vo Veľkom Krtíši sa bude konať degustácia pod názvom Spojenie vína a sladkých dobrôt, v Trenčíne sa uskutoční Svet kávy, čaju a čokolády, zaujímavosti o pive sa dozviete na Pivnom fóre v Trnave a tie najlepšie vína uvidíte na Výstave vín vo Veľkom Záluží.

Pokiaľ budete mať chuť na šport, nesmiete si nechať ujsť Jarnú cenu Žarnovice, ktorá bude súťažou v bedmintone, turnaj v brazílskom jiu-jistu WOW Topoľčany challenge, turnaj v elektronických šípkach v Brezne pod názvom 1. ročník memoriálu Mariána Botku či jazdecké preteky Season Opening Tour v Prešove. 24 hodinový stolnotenisový maratón sa bude konať v Žarnovici a mladé talenty v rôznych kategóriach si môžete pozrieť na Spish Talent Festival v Smižanoch.

Medzinárodný deň šťastia: Toto je jeho príbeh!

Ilustračná foto | Zdroj: canva.com

Hudobných nadšencov čaká koncert legendy Suzi Quatro v Bratislave, koncert obľúbenej skupiny PARA v Trenčíne a koncert Petra Lipu vo Vrábloch. David Koller predstaví v Štrbe to najlepšie v akustickom prevedení a v Banskej Bystrici prebehne prehliadka filmových dokumentov pod názvom Gitaroví velikáni. Žilinu čaká úspešná talkshow Sit Down Stories, Neskoro večer – Talkshow Petra Marcina si užijete v Revúcej. Divadelnú komédiu Matrix, či muzikál Mária Terézia si budete môcť pozrieť v Bratislave, predstavenie Umri, skap a zdochni v Lučenci.

O kvalitný program sa nemusia strachovať ani naši najmenší, ktorých čaká rozprávka Cisárové nové šaty v Bratislave, obľúbené detské predstavenie Hanička a Murko v Modre, Smejko a Tanculienka – Hip, hip, hurá! v Snine a popoludnie s bábkovou rozprávkou Máša ide do školy v Sabinove.

Indický Lotus make-up fashion week: Kvety a magické inšpirácie!

NEDEĽA

Pokojnejší, ale stále dostatočne rôznorodý program prinesie nedeľa. Veľkonočný hand made trh či Baby market budete môcť navštíviť v Žiline, Výstava trofejí raticovej zveri na vás čaká v Myjave. V Púchove prebehne výstava diel dvoch obľúbených autorov, Juraja Vačka a Jozefa Filka, v Bratislave sa uskutoční filmový festival MFFK Febiofest 2019.

Ilustračná foto | Zdroj: canva.com

Výnimočný cyklus komorných koncertov si vypočujete na Momentum musicum v Bratislave, hudobno-tanečná divadelná show The Duchon´s, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate sa uskutoční v Martine. Známa speváčka Katarína Koščová a Daniel Špiner vystúpia v Prešove a prehliadka filmových dokumentov a koncertných záznamov pod názvom Gitaroví velikáni sa bude konať v Banskej Bystrici. Kvalitné predstavenie Ešte raz , ale lepšie si môžete pozrieť v Moldave nad Bodvou, bláznivú komédiu Hľadá sa nový manžel v Ovčení.

FOTO: Kiska, Gašparovič, Schuster a Zeman: Kde všade boli a koho stretli?

Na nedeľu sa však môžu tešiť najmä deti. Čaká ich rozprávka O červenej čiapočke v Žiari nad Hronom, pesničkové predstavenie Jančiči – Dary zeme v Bratislave, premiéra novej show Tárajko a Popletajka v Považskej Bystrici, Smejko a Tanculienka – Hip, hip, hurá! v Košiciach či obľúbené koncertné turné Hanička a Murko v Sládkovičove.

 

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma