Jednou vetou

Víkendové akcie: Čaká nás skvelé počasie a pestrý program!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Jasno, polooblačno aj dážď - Slovensko čaká tento víkend rôznorodé počasie s teplotami od 24 stupňov až po 29 stupňov Celzia najmä na západe a juhu Slovenska. Okrem rozličného počasia nás však čaká aj poriadne bohatý program. Pozrite si ten najlepší výber akcií!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

SOBOTA

V sobotu budú jarmoky prebiehať v Zvolenskej Slatine a Prešove, Dni mesta sa uskutočnia v Novom Meste nad Váhom. V Národnom parku Muránska planina, Zámku Vígľaš a Leviciach vás privítajú obľúbené Hradné dni. V Trenčianskych Tepliciach budú v sobotu prebiehať dni zdravia a v Kuchyni vás čaká Deň otvorených dverí na letisku. Živé tetovanie pod názvom Tattoo Touch prebehne v Žiline.

FOTO: Retro výstava prináša spomienky naživo!

Počas víkendu sa nemusíte báť ani o nedostatok zaujímavých športových aktivít. Beh na chatu pri Zelenom plese bude prebiehať vo Vysokých Tatrách, Beh Dunajská Lužná sa uskutoční Pri Jame v Dunajskej Lužnej, Jarný lesný beh zasa v Michalovej. Záhorácky maratón a 16. polmaratón prebehne v Senici a na Nočný beh sa môžete tešiť v Trebišove.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

V sobotu budú pokračovať aj oslavy Dňa detí, na program sa tak môžu tešiť aj naši najmenší. Deň detí budú oslavovať Tepličky, Trnava pri Laborci, Necpaly, Hriňová a Zvončín. Deň Detí na plavbe loďou prebehne v Šamoríne a Deň otvorených dverí pre deti v kúpeloch bude prebiehať v Smrdákoch. Detský duatlon sa uskutoční v Turčianskych Kľačanoch, Detské cyklopreteky v Podolínci a Športový deň detí v Šuranoch.

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

NEDEĽA

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Dni mesta budú v nedeľu naďalej prebiehať v Novom Meste nad Váhom, 240. narodeniny Počúvadlianskeho jazera bude oslavovať Banská Štiavnica a Medzinárodná výstava psov prebehne v Nitre. Bylinkovanie sa uskutoční na Kubínskej holi, Šachový turnaj v Čiernom, Tandemové zoskoky v Svidníku a Letný Big Air v meste Kremnica. Výstavu Evy Tikovej pod názvom Čarofarebný svet uvidíte v nedeľu Bratislave.

FOTO: Pozrite si hostí na najkrajšej svadbe roka!

Na Bylinkový zážitkový seminár sa môžete tešiť v Holíči, na Kosenie na Šarišskom hrade vo Veľkom Šariši a na VI. ročník Stretnutia heligonkárov v obci Kotešová. Obľúbený spevák Richard Müller vystúpi pod hradbami v Smoleniciach, Hudobné leto si užijete v Likavke a koncert z turné European Tour známych Alexandrovcov si budete môcť vypočuť v Bratislave. Basket music fest sa v nedeľu uskutoční v Spišskej Novej Vsi.

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton priniesol inovatívnu a jedinečnú kolekciu

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru