Jednou vetou

Víkendový program: Slnko aj dážď, ale najmä nezabudnuteľné akcie!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Sobota bude slnečná s teplotami okolo 28 stupňov Celzia najmä pre východné Slovensko zatiaľ čo na západe bude s teplotami okolo 31 stupňov Celzia pršať, v nedeľu sa počasie vymení, a východné slovensko budú podľa SHMÚ čakať prehánky s teplotami okolo 27 stupňov. O dokonalý program sa však určite báť nemusíte!

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

V sobotu vás v Smoleniciach privíta obľúbený Jarmok s dlhoročnou, 26 ročnou tradíciou, vo Vikartovciach, Želovciach, Zbrojníkoch, Hornej Mičinej a Malých Stracinách vás zase čakajú Dni obce. O hlade vás určite nenechá Čučoriedkový deň v Telgárte, Súťaž vo varení guláša v Brezovej pod Bradlom a Moravskom Svätom Jáne, či súťaž vo varení kapustnice pod názvom Vareška v Detvianskej Hute.

FOTO: Hviezdna návšteva z Hollywoodu. Catherine Zeta-Jones a Michael Douglas na Slovensku spoznávali aj naše krásy

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Hudobných nadšencov čaká tento víkend festival Grape, tešiť sa však môžete aj na Country hudobný festival v Bytči, Happy orchestra v Trenčianskych Tepliciach, koncert Prospektori v Skalici, Street Party v Čadci, Očovskú folklórnu hrudu v Očovej a Malinô fest v Ružomberku. Známi Kandráčovci vystúpia so svojou Open Air tour vo Východnej a Mojše Band, Kaschauer a Preßburger Klezmer Band vystúpia v Košiciach.

FOTO: Primátor Vallo je hrdým otcom. Vieme, ako sa volá jeho syn!

Fanúšikov športu čaká taktiež bohatý program. Tešiť sa môžu na Motorbike Weekend  v Kaluži, Bear Foot Poľana SkyRace v Detve, Majstrovstvá Slovenska vo Vodnej Záchrane v Námestove, Beach Volleyball turnaj v Čadci, Country Cross v Domaniži a Tenisový turnaj v Martine. Maratón, polmaratón a štafeta prebehne v sobotu v Rajci.

Parlamentné prázdniny sú za polovicou: Čo robia politické strany?

NEDEĽA

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Dni obce v nedeľu oslávia Vikartovce a Vlachovo, Sladký deň medu a chleba vás čaká v Starej Ľubovni. Hradné hry Žofie Bosniakovej budú prebiehať na hrade Strečno a Kultúrne leto v Senici, bratislavskej Petržalke, Hnúšti a Liptovskom Hrádku. Prednášku o obľúbenom Thajsku, Malajzii a Singapure uvidíte na Magio Pláži v Bratislave.

FOTO: Uhádnete, kde trávia leto tieto modelky?

Nedeľa bude bohatá najmä na zaujímavé kultúrne podujatia. Deň Kysuckých tradícií si budete môcť pozrieť v Oščadnici, Ukážky organovej hudby v Kremnici, koncert šansónov A L´ombre Des Maris v Kremnici, a Kandráčovci vystúpia v Nitre. Pokiaľ chcete spoznať práce, ktoré boli v minulosti spojené s výrobou a údržbou tradičných odevov i textílií, nenechajte si ujsť Ľanovú nedeľu v Martine.

Užívajú si leto: Pozrite sa, čo robia slovenskí a českí hudobníci!

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur