Jednou vetou

Víkendový program: Slnko aj dážď, ale najmä skvelé akcie!

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Sobota bude podľa SHMÚ na celom území Slovenska slnečná, s teplotami od 24 do 30 stupňov Celzia, na severe Slovenska očakávame dážď. Ten v nedeľu zasiahne aj veľkú časť západného Slovenska, teploty sa však na celom Slovensku budú aj naďalej pohybovať okolo príjemných 28 stupňov Celzia.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

SOBOTA

Obľúbené jarmoky vás už v sobotu privítajú v Bardejove a Pečovskej Novej Vsi, Čilejkársky jarmok v Novej Dedine, aj Bartolomejský jarmok v Ilave. Deň obce oslávi Budimír, Veľká Lomnica, Krasňany, Jablonica a Lesenice, hody prebehnú v Čachticiach. O hlade vás nenechá obľúbená súťaž Krasnejská haluška v Krásnej Vsi a Súťaž vo varení guláša v Trebišove.

FOTO: Čaputovej prvé oficiality a návštevy. Ukázala sa v týchto outfitoch!

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Sobota bude bohatá aj na športové podujatia. ZEBRA – Night Run prebehne v Turčianskych Tepliciach, 5.Gabčíkovský beh v Gabčíkove, cyklistické preteky pod názvom Ľubochnianska reťaz v Ľubochni, Bardejovský Jarmočný Pohár v Bardejove a biliardový turnaj Staropramen Cup v Ružomberku.

FOTO: Nemocnica hrôzy! Takto to vyzerá legendárna pôrodnica na Zochovej dnes

Núdzu nebudete mať ani o kultúrne podujatia. Čaká vás Festival na Plese v Štrbe, Festival ľudových remesiel v Trenčianskych Tepliciach, Kubašský festival v Spišskom Bistrom a Memoriál Karola Škvarnu v Rosine. Iron Maiden Tribute Band vystúpi vo Zvolene, Kali & Peter Pann v Bardejove a známy Maduar s Ivanou Bagovou v Mýte pod Ďumbierom. Kultúrne leto bude prebiehať v Púchove.

FOTO: František Imrecze sa vybral na luxusnú večeru!

NEDEĽA

Ilustračné foto | Zdroj: canva.com

Jarmok si aj v nedeľu užijete v Bardejove, Deň obce oslávi Belá nad Cirochou, Trebišov, Bacúch, Diviacka Nová Ves, Veľká Lomnica, Štrba, Povina, Gôtovany a Pata. Hodové slávnosti a Deň obce oslávi aj Ružindol. Deň hradu si budete môcť pozrieť na hrade Plaveč, Indonézsky deň v Piešťanoch a Mestskú vežu budete môcť navštíviť v Trnave.

FOTO: Celebritný baby boom nekončí! Kto sa k nemu pridáva?

Nedeľa bude bohatá najmä na kultúru. Kultúrne leto prebehne v Púchove a Letné kino v Stupave. Výstavu obrazov Jána Maľu uvidíte vo Zvolene, výstavu Velikáni Novohradu – život a tvorba Bélu Bacskaiho vo Fiľakove a výstavu fotografií Lúka a les v Stropkove. Hudobná prechádzka storočiami sa uskutoční v Bojniciach a známa opera Nabucco vystúpi v nedeľu v Trnave. Teatro Tatro a jeho šapitó uvidíte v Bánovciach nad Bebravou.

FOTO: Stará tržnica sa zahalila do čiernej. S Ďuďom sa lúčili stovky ľudí!

Môže vás zaujímať

Univerzita sv. Cyrila a Metoda má novú fakultu v Piešťanoch