Víťaz Letnej čitateľskej výzvy prečítal denne viac ako 147 strán

Ilustračný obrázok

foto: pixabay.com

Víťaz Letnej čitateľskej výzvy, ktorú od polovice júna do konca augusta zorganizovala Krajská knižnica v Žiline, prečítal za celé trvanie súťaže denne viac ako 147 strán. Informovala koordinátorka kultúrno-výchovnej činnosti krajskej knižnice Anna Berthotyová.

Dodala, že víťazov zatiaľ nemôžu prezradiť. „Čitateľov pozývame na slávnostné vyhodnotenie, ktoré sa uskutoční v stredu (19.9.) o 16.30 h v Krajskej knižnici v Žiline. Môžeme však vyzradiť, že celkový víťaz prečítal 11.076 strán, čo je denne počas celého trvania súťaže niečo viac ako 147 strán,“ uviedla Berthotyová.

„Počas leta nám deti nosili čitateľské zápisníky, do ktorých si značili počet prečítaných strán. Na začiatku nového školského roka sme ich vyzbierali, aby sme mohli súťaž vyhodnotiť. Sme radi, že neostala iba pri knihách. Niektorí svoje prečítané zážitky aj zvečnili na sociálnych sieťach či na stránkach zošitov. Vytvorili tak unikátne denníky svojho čitateľského leta,“ povedal knihovník Goran Lenčo.

Vedecká hračka ovládla mesto do konca septembra, bude aj Deň hrania

Cieľom súťaže bolo podľa Berthotyovej najmä zabrániť takzvanému letnému útlmu žiakov a študentov počas letných prázdnin.

„Projektom Spoznaj Žilinu čítaním kníh sme chceli motivovať mladých, aby čítali knihy aj počas ‚hluchého‘ obdobia prázdnin. Okrem iného chcela Krajská knižnica v Žiline mladým ľuďom ukázať krásu mesta, v ktorom žijú. Kniha v lete teda nebola iba zábavou, ale aj pomocou pre ďalší školský rok. Stala sa tiež sprievodkyňou po meste a okolí. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník Letnej čitateľskej výzvy,“ uzavrela Berthotyová.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave