Jednou vetou

Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ.

FOTO: Medzi Sliačom a Kováčovou sa zrútilo vojenské lietadlo

„Na stupienku víťazov stáli najčastejšie hasiči z OR HaZZ v Poprade, ktorí predviedli heroický výkon. Druhé miesto obsadili hasiči z OR HaZZ v Martine a na tretej priečke sa umiestnilo OR HaZZ v Kežmarku. Pretekári počas Majstrovstiev SR v hasičskom športe prejavili vysoké športové nasadenie a 46. ročník prežili bez vážnejších zranení,“ dodala Križanová.

Na majstrovstvách si zmeralo sily 134 účastníkov z celého Slovenska a 12 družstiev. Súťaž na dubnickom mestskom štadióne sa začala behom na 100 metrov s prekážkami, popoludní na hasičov čakala štafeta na 4 x 100 metrov s prekážkami. V areáli OR HaZZ v Martine si profesionálni hasiči vyskúšali výstup do štvrtého podlažia cvičnej veže a zmerali si sily v kráľovskej disciplíne hasičského športu – v požiarnom útoku.

Vo väzbe skončil aj tretí poľský vodič

Medaily a ceny víťazom odovzdali prezident HaZZ Alexander Nejedlý, riaditeľ Krajského riaditeľstva (KR) HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak a riaditeľ KR HaZZ v Trenčíne Igor Šenitko.

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete