Jednou vetou

Vláda sa opäť chystá na cesty

Vláda Roberta Fica pokračuje vo výjazdových rokovania aj tento rok. Najbližšie sa chystá na stredné Slovensko a to už na budúci týždeň.

V pondelok sa kabinet vyberie do Rimavskej Soboty. Potvrdil to v utorok minister práce Ján Richter s tým, že v tzv.znevýhodnených regiónoch budú hodnotiť opatrenia, ktoré tam spustili.

Výjazdové rokovanie vlády v Rimavskej Sobote 24.6.2016

Ministri schválili na pred približne rokom a pol akčný plán pre rozvoj Rimavskosobotského okresu. Vďaka nemu regiónu odklepli 6,3 milióna eur. Za peniaze sa napríklad mala rekonštruovať pošta v Hnúšti, obnoviť prístrešky pre cestujúcich na železničných staniciach Jesenské, Rimavské Janovce, Likier, Hodejov, Šíd, Tisovec či zrekonštruovať  vykurovanie výpravnej budovy železničnej stanice Tisovec a tiež obnoviť železničné priecestia.

Vláda avizovala aj vytvorenie nových pracovných miest

„Vláda má ambíciu vytvoriť do roku 2020 v tomto regióne viac ako 2000 pracovných miest,“ povedal vtedy premiér Robert Fico. Zároveň avizoval prísnejšie pravidlá pre dlhodobo nezamestnaných.

Celkovo tento rok čaká kabinet až 18 výjazdových rokovaní. Vlani bol iba na dvoch. V októbri v Gabčíkove pri príležitosti výročia postavenia vodného diela a v decembri v Revúcej. Tento okres má k dnešnému dňu zazmluvnenú sumu regionálneho príspevku vo výške viac ako 1 150 480 eur.

Môže vás zaujímať

Mestskí poslanci schválili odkúpenie Kmotríkovho podielu v Infra Services