Jednou vetou

Vláda uvoľní pre okres Vranov nad Topľou milión eur

Štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc, predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši počas výjazdového rokovania vlády SR vo Vranove nad Topľou 3. mája 2018

foto: TASR

Vláda SR poskytne zo zdrojov kapitoly Všeobecná pokladničná správa pre okres Vranov nad Topľou milión eur. Rozhodli o tom členovia vlády na svojom štvrtkovom výjazdovom rokovaní vo Vranove nad Topľou. Dotácia bude rozdelená na menšie projekty pre samosprávy v okrese.

Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) po rokovaní s predstaviteľmi okresu informoval, že spoločné stretnutie bolo veľmi konkrétne a prijali sa aj nové úlohy pre jednotlivých členov vlády, ktoré vzišli z diskusie. Podrobne sa oboznámili s plnením akčného plánu pre okres schváleného 30. augusta 2016 na obdobie rokov 2016 – 2020. Pellegrini uviedol, že do regiónu prišli, aby skontrolovali plnenie akčného plánu.

Milión eur pre okres Vranov nad Topľou má pomôcť sanovať niektoré potreby, ktoré dané obce potrebujú. Pellegrini spomenul zateplenie a výmenu okien na budove základnej školy na ulici Bernolákova v objeme 150.000 eur, rekonštrukcie obecných budov a miestnych komunikácií, obnovu kultúrnych domov. Podľa jeho vyjadrenia zoznam vznikol zdola, tvorili ho ľudia, ktorí to budú aj v obciach a mestách realizovať.

Pellegrini navrhne presun agendy od splnomocnenca pre regióny pod Rašiho

Ako dobrú správu Pellegrini zverejnil, že spoločnosť Bukóza vytvorí 200 – 250 nových pracovných miest, pričom nábor zamestnancov začnú robiť už v polovici tohto roka. Podnik rozšíri výrobu papierenského tovaru recykláciou starého papiera.

„Firma Bukóza Holding bola úspešná v predkladaní projektov. Zo štrukturálnych fondov získala v minulom roku podporu na inovácie a to jej dáva základ na spustenie novej výroby. Vláda nerozhodovala o nejakom špeciálnom príspevku pre túto spoločnosť na vytvorenie nových pracovných miest. Ide o jej investičnú aktivitu,“ povedal premiér.

Rokovania vlády sa zúčastnili aj zástupcovia územnej samosprávy a štátnej správy, podnikateľského sektora okresu a poslanci NR SR z regiónu. Rokovalo sa v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru