Jednou vetou

Vo Vysokých Tatrách je 18 pozitívne testovaných repatriantov

Hotel Kremenec v Tatranskej Lomnici, kde boli do povinnej karantény umiestnení občania Slovenskej republiky, ktorí sa vrátili zo zahraničia.

Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Podľa samosprávy nie je ich počet alarmujúci

V štátnych zriadeniach vo Vysokých Tatrách je 18 pozitívne testovaných repatriantov. Ich počet nie je podľa samosprávy taký alarmujúci.

Vrátili sa z týchto krajín

„Pri súčasnom počte 45 repatriantov sa dali očakávať pozitívne výsledky. Čakáme na výsledky opakovaných testov a veríme, že priebeh ochorenia bude mierny a všetci budú v poriadku,“ uviedol primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš s tým, že v štátnych zariadeniach v meste sú aktuálne umiestnení repatrianti, ktorí sa vrátili z Anglicka, Talianska, Francúzska, Tirolska, zo Švédska, Španielska a iných krajín Európy. „Očakáva sa, že v najbližších dňoch pribudnú do zariadení ďalší repatrianti,“ informovala Daniela Birková z kancelárie prednostu mesta Vysoké Tatry.

V Tatrách vznikli koncom marca tri karanténne stanice ministerstva obrany a vnútra, a to v Tatranských Zruboch, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Slováci, ktorí sa v zariadeniach zdržiavajú, vrátane šoférov autobusov, musia dodržať povinnú 14-dňovú karanténu. Nesmú z budov vychádzať, podobne ani do vnútra sa nikto cudzí nedostane. Všetky tri objekty strážia vojaci aj polícia 24 hodín denne.

Môže vás zaujímať

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke