Jednou vetou

Vo Vysokých Tatrách je 18 pozitívne testovaných repatriantov

Hotel Kremenec v Tatranskej Lomnici, kde boli do povinnej karantény umiestnení občania Slovenskej republiky, ktorí sa vrátili zo zahraničia.

Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Podľa samosprávy nie je ich počet alarmujúci

V štátnych zriadeniach vo Vysokých Tatrách je 18 pozitívne testovaných repatriantov. Ich počet nie je podľa samosprávy taký alarmujúci.

Vrátili sa z týchto krajín

„Pri súčasnom počte 45 repatriantov sa dali očakávať pozitívne výsledky. Čakáme na výsledky opakovaných testov a veríme, že priebeh ochorenia bude mierny a všetci budú v poriadku,“ uviedol primátor mesta Vysoké Tatry Ján Mokoš s tým, že v štátnych zariadeniach v meste sú aktuálne umiestnení repatrianti, ktorí sa vrátili z Anglicka, Talianska, Francúzska, Tirolska, zo Švédska, Španielska a iných krajín Európy. „Očakáva sa, že v najbližších dňoch pribudnú do zariadení ďalší repatrianti,“ informovala Daniela Birková z kancelárie prednostu mesta Vysoké Tatry.

V Tatrách vznikli koncom marca tri karanténne stanice ministerstva obrany a vnútra, a to v Tatranských Zruboch, Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese. Slováci, ktorí sa v zariadeniach zdržiavajú, vrátane šoférov autobusov, musia dodržať povinnú 14-dňovú karanténu. Nesmú z budov vychádzať, podobne ani do vnútra sa nikto cudzí nedostane. Všetky tri objekty strážia vojaci aj polícia 24 hodín denne.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru