Jednou vetou

Vo vystreľovaní zátok zo šampanského súťažilo vyše 60 ľudí

Snímka z 19. ročníka recesistickej súťaže v streľbe zátok zo šumivého vína na čo najdlhšiu vzdialenosť v Michalovciach na Silvestra 31. decembra 2018

foto: TASR - Roman Hanc

Tradičná súťaž vo vystreľovaní zátok z fľaše šumivého vína sa konala v pondelok napoludnie na michalovskom Námestí osloboditeľov. Recesistické silvestrovské podujatie malo už svoj 19. ročník a zapojilo sa do neho 62 účastníkov.

Novoročné tradície: Tieto vás zaručene dostanú!

Víťazom sa stal Radek Milion z Českej republiky, zátka z jeho šampanského doletela na vzdialenosť 27,15 metra.
Podujatie vzniklo v záhradkárskej osade Topole, kde sa konalo prvých sedem ročníkov. Z roku 2005 pochádza dosiaľ neprekonaný absolútny rekord Pavla Tótha, ktorý vystrelil zátku až na vzdialenosť 31 metrov.

Jubilejný Silvestrovský beh v Bratislave absolvoval rekordný počet pretekárov

„Od roku 2007 sa súťaž koná na Námestí osloboditeľov v Michalovciach v štandardnom termíne o 12.00 h na Silvestra. Doterajší rekord na tomto mieste je z roku 2015, a to 27,65 metra,“ uviedol pre novinárov organizátor Ján Ďurovčík.

Najvtipnejšie hlášky politikov v roku 2018. To nemôžu myslieť vážne!

Podľa neho sa raritná akcia už stala známou atrakciou, na ktorú sa mnohí tešia, a spestrením silvestrovských osláv. „Podľa internetových zdrojov takáto súťaž nikde inde nie je,“ dodal Ďurovčík.

Aj politici sú len ľudia. Aké majú plány a čo nezvládli?

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru