Jednou vetou

Vodič kamióna, ktorý usmrtil 60-ročného chodca, po nehode nafúkal

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Rumunský vodič kamióna, ktorý v stredu (30.1.) na ceste I/16 v katastri obce Vidiná (okres Lučenec) zrazil mimo priechodu pre chodcov 60-ročného muža, po nehode nafúkal.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová vo štvrtok informovala, že vodičovi pri dychovej skúške namerali 0,48 promile.

Polícia obvinila dve Slovenky, ktoré uzatvorili účelové manželstvá s cudzincami

„Muž prechádzal cez cestu mimo priechodu pre chodcov bez ohľadu na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcej jazdnej súpravy zloženej z ťahača Iveco s návesom,“ priblížila Faltániová s tým, že 50-ročný vodič kamióna vzhľadom na krátku vzdialenosť a náhly vstup chodca z pravej strany cesty už zrážke nedokázal zabrániť. „Chodec pri nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol,“ podotkla hovorkyňa.

Požitie alkoholických nápojov u nebohého chodca bude zisťované pri nariadenej súdnej pitve. „Miera zavinenia a príčina dopravnej nehody je v štádiu vyšetrovania. Na mieste bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie,“ dodala Faltániová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru