Jednou vetou

Vodič sa po náraze do oplotenia MHD v Košiciach ťažko zranil

Mokrá vozovka, ale i precenenie vlastných schopností mohli byť jednou z príčin rannej dopravnej nehody, ku ktorej došlo v pondelok v Košiciach

foto: TASR - KR PZ v Košiciach

Mokrá vozovka, ale i precenenie vlastných schopností mohli byť jednou z príčin rannej dopravnej nehody, ku ktorej došlo v pondelok v Košiciach. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, vodič po náraze do oplotenia zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD) utrpel ťažké zranenia.

„Podľa doterajších zistení vodič osobného motorového vozidla značky Peugeot 306 smerujúci po Alejovej ulici v Košiciach na sídlisko Železníky pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky dostal s vozidlom šmyk a narazil do oplotenia zastávky MHD,“ uviedla Ivanová s tým, že presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Predbežná škoda bola vyčíslená na 6000 eur.

Lupiči zabili na pumpe predavačku, sú na úteku, česká polícia zverejnila video

Polícia počas uplynulého týždňa zaznamenala na cestách Košického kraja 38 dopravných nehôd. Z nich v deviatich prípadoch boli účastníkmi chodci, jedna dopravná nehoda bola s účasťou cyklistu. Zároveň zaevidovala aj šesť dopravných nehôd, ktoré boli spôsobené jazdou pod vplyvom alkoholu. Policajti zistili pri kontrole u 25 vodičov požitie alkoholu, pričom 15 z nich malo v dychu viac ako jedno promile.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru