Jednou vetou

Vodič vyhodil na cestu medzi Zvolenom a D. Nivou vyše 42 kg nelegálneho tabaku

Ilustračné foto

TASR

Plastové vrecia, v ktorých sa nachádzali spotrebiteľské balenia tabaku o hmotnosti 42,45 kilogramu, zaistili v stredu 4. apríla večer colníci Colného úradu Banská Bystrica pri vykonávaní mobilného dohľadu na ceste medzi Zvolenom a Dobrou Nivou.

„Colníci počas vykonávania fyzickej kontroly ložnej plochy nákladného motorového vozidla spozorovali podozrivé správanie vodiča neznámeho motorového vozidla prichádzajúceho z kontrolovaného smeru. Vodič vo vzdialenosti asi 300 metrov od miesta vykonávanej kontroly náhle pribrzdil, zmenil smer jazdy do protismeru a na pár sekúnd zastal na protiľahlej zastávke autobusu, pričom vypol svetlá. Následne pokračoval v jazde ďalej,“ priblížila prípad hovorkyňa colného úradu Katarína Podhorová.

Colníci pri obhliadke miesta našli vyhodené tri priesvitné plastové vrecia, v ktorých sa nachádzalo 283 kusov spotrebiteľského balenia rezaného tabaku o hmotnosti 150 gramov bez označenia kontrolnými známkami. „V prípade, že by bol tento tabak uvedený do obehu, vznikla by štátu škoda na spotrebnej dani vo výške viac ako 3137 eur,“ pripomenula hovorkyňa.

Nakoľko vzniklo dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru, colníci formou trestného oznámenia vec odstúpia Kriminálnemu úradu finančnej správy na ďalšie konanie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru