Jednou vetou

Vodiči by si mali dať pozor na zľadovatený sneh na cestách

Ilustračné foto

foto: TASR

Vodiči by si mali dať pozor na zľadovatený sneh na cestách. Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe informuje, že ide najmä o horský priechod Kremnické Bane, II/526 hranica okresov Detva/Poltár - Kokava nad Rimavicou, II/537 Podbanské - Tatranská Polianka, II/538 Tatranská Štrba - Štrbské Pleso, II/539 Mengusovce - Vyšné Hágy, II/578 Skalka - Kremnica, III/3064 Svit - Tatranská Polianka a na ostatných cestách III. triedy v oblasti Žiaru nad Hronom, Kremnice, Kokavy nad Rimavicou a Tatranskej Štrby.

Diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý, miestami vlhký až mokrý, okrem R3 obchvat Trstenej, kde je miestami na vozovke vrstva kašovitého snehu do jedného centimetra.
Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na strednom a východnom Slovensku miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do troch centimetrov, niekde do piatich centimetrov.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, okrem horských priechodov Kremnické Bane, Podspády, Vrchslatina, Vernár, Huty, Branisko a Besník, kde je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého alebo utlačeného snehu do dvoch centimetrov. Na horskom priechode Herlianske Sedlo je utlačený sneh do piatich centimetrov.

SSC informuje, že na otvorených úsekoch ciest v okresoch Levoča, Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín, Poprad, Kežmarok, Prešov a Sabinov a v oblasti Horského priechodu Besník sa v dôsledku silného vetra tvoria snehové jazyky a záveje.

Na horskom priechode Vrchslatina musia vozidlá nad desať metrov použiť snehové reťaze, horský priechod Šútovce je pre tento druh dopravy uzatvorený. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetku dopravu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru