Jednou vetou

Vodiči si musia dať pozor na poľadovicu na celom území Slovenska

Ilustračné foto

foto: TASR

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Na úseku rýchlostnej cesty R4 Svidník obchvat sa na vozovke nachádza vrstva kašovitého snehu hrúbky 1 cm. Na svojej internetovej stránke o tom informuje Slovenská správa ciest (SSC) s tým,, že stále platí varovanie pred tvorbou poľadovice na celom území Slovenska.

VIDEO: Auto vyletelo ako v sci-fi filme! Našťastie si to odniesli len plechy auta.

Zjazdné sú aj cesty I., II. a III. triedy, ich povrch je prevažne mokrý alebo pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm. Zľadovatený sneh do 1 cm je na cestách nižších kategórií v obvode Levoča.

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm.

Na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hr. 4-5 cm. HP Makov, Javorník, Soroška, Dargov, Ďurďošík, Biela Hora, Kremnické Bane, Príslop, Havran, Pezinská Baba, Skýcov, Vyšehrad, Látky-Prašivá, Klenov a Šútovce majú povrch vozovky mokrý.

SSC ďalej upozorňuje vodičov, že hmla s dohľadnosťou do 50 m je v lokalite Iliašovce a do 100 m v lokalite Bertotovce.

Piatok prinesie občasné sneženie a dážď. Teploty do 5 stupňov Celzia

Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu, keďže cesty sú v zime neudržiavané.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru