Jednou vetou

Vodiči si musia na cestách dávať pozor na poľadovicu, sneženie i hmlu

Ilustračné foto

foto: TASR

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné. Vodiči by si však mali dávať pozor na tvorbu poľadovice, miestami na hmlu a sneženie. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.


Poľadovica je podľa SSC na ceste II/527 Veľký Krtíš – Ryžovisko a na cestách III. tried v okolí Čeboviec. Vodiči by si mali podľa cestárov dávať pozor na poľadovicu na cestách stredného a východného Slovenska.

Hmlu s dohľadnosťou do 50 metrov hlásia v okolí Turne nad Bodvou a do 100 metrov v lokalitách Tornaľa a Giraltovce. Sneženie obmedzuje dohľadnosť do 100 metrov v okolí Ružomberka a v okrese Čadca.

Utorok prinesie ďalšie sneženie. Teploty nevystúpia nad 5 stupňov Celzia

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), Šútovce (cesta III/1774). Horský priechod Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 tony.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie, v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zime neudržiavané.

Meteorológovia varujú pred snežením v Žilinskom a Trenčianskom kraji

Meteorológovia varujú pred snežením v Žilinskom a Trenčianskom kraji. Najmä v horských oblastiach tu môže napadnúť 30 až 50 centimetrov nového snehu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal do stredy (12.12.) rána výstrahu 1. stupňa.

Predpokladaná výška nového snehu predstavuje podľa meteorológov potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, ako je doprava či pohyb osôb.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru