Jednou vetou

Vodičov čakajú od soboty na diaľnici D1 pri Važci dopravné obmedzenia

Diaľnica D1
Ilustračné foto

TASR

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) v sobotu (8. 6.) čiastočne uzavrie diaľnicu D1 v úseku Východná – Važec. Obmedzenie potrvá v sobotu od 6.00 do 21.00 h. Dôvodom je oprava bezdilatačných stykov diaľničných mostov. Informovala o tom hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Ďalšie, dlhšie obmedzenie čaká na vodičov v úseku križovatiek Východná – Važec. Pre údržbu diaľnice bude uzavretý pravý jazdný pás diaľnice. Doprava bude vedená po obchádzkovej trase po ceste I/18. Uzávera potrvá od soboty od 6.00 h do nedele 15. septembra.

Víkendové akcie: Čaká nás skvelé počasie a pestrý program!

„Stavebné práce budú realizované v dvoch etapách. V prvej etape bude uzavretý ľavý jazdný pás diaľnice D1 (smer Poprad – Liptovský Mikuláš). Doprava bude vedená cez prejazdy stredným deliacim pásom obojsmerne v pravom jazdnom páse v dvoch jazdných pruhoch. V druhej etape bude uzavretý pravý jazdný pás diaľnice D1 (smer Liptovský Mikuláš – Poprad) a doprava bude vedená cez prejazdy stredným deliacim pásom obojsmerne v ľavom jazdnom páse v dvoch jazdných pruhoch,“ doplnila Michalová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru