Jednou vetou

Vodičov pri Strečne čakajú dopravné obmedzenia

Hrad Strečno, ilustračné, archív

foto: pmza.sk

Premávku usmernenia do zúžených pruhov.

Štyri mesiace by mali trvať dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na ceste I/18 v Strečne. Na hlavnej dopravnej tepne bude premávka usmernená do zúžených pruhov, k čiastočnej uzávierke dôjde na ceste III/2087 pod rekonštruovaným mostom. Agentúru SITA o tom informoval krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

„Premávka na ceste III/2087 bude počas jednotlivých etáp rekonštrukcie vedená striedavo po voľnej polovici mostného objektu so šírkou 3 metre s metrovým koridorom pre chodcov a reguláciou dopravy cestnou svetelnou signalizáciou. V nevyhnutných prípadoch bude premávka na maximálne 10 minút zastavená regulovčíkmi,“ uviedol Moravčík.

Na hlavnom ťahu I/18 zo Žiliny do Martina sa v najbližšom období očakáva zhustenie premávky. „Premávka na ceste I. triedy zostane ako doteraz obojsmerná, ale v dvoch zúžených trojmetrových jazdných pruhoch. Podľa potreby sa bude uzatvárať pravá a ľavá strana mosta, resp. jeho stred,“ dodal krajský policajný hovorca s tým, že dopravné obmedzenia by mali trvať do 31. júla.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru