Jednou vetou

Voliči Na Závrší vo Svrčinovci veria, že im Pánboh pomôže

Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie na Závrší vo Svrčinovci, kde sa nachádza volebná miestnosť počas 2. kola prezidentských volieb 30. marca 2019. FOTO TASR - Erika Ďurčová
V kaplnke Sedembolestnej Panny Márie na Závrší v kysuckej obci Svrčinovec mohli v sobotu odovzdať hlas v druhom kole prezidentských volieb viac ako tri stovky oprávnených voličov.

„Ľudia prichádzajú voliť v dosť veľkom počte a veria, že im Pánboh pomôže a zakrúžkujú to správne číslo,“ povedala zapisovateľka okrskovej volebnej komisie Jana Zubričanová.

ONLINE: Kto nahradí Andreja Kisku? Slováci si dnes volia novú hlavu štátu

V kaplnke sa rozhodol odovzdať svoj hlas aj člen okrskovej volebnej komisie Patrik Maráček. „Ja som z iného mesta, ale budem voliť tu. Vybavil som si voličský preukaz. Má to iný nádych, je to také duchovnejšie a cítime sa tu fajn,“ podotkol.

Podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie Marcely Zubričanovej sú ľudia na voľby v miestnej kaplnke už zvyknutí. „Poznajú to tu. Kedysi tu chodili do školy a ešte predtým to bola zvonica. Pri vchode je veľký kríž, kde sa môžu prežehnať a pri dverách je svätená voda,“ doplnila Zubričanová.

FOTO: V obci Kúty volí množstvo Slovákov žijúcich v zahraničí

Kaplnku Sedembolestnej Panny Márie zriadili v bývalej obecnej škole, v ktorej v rokoch 1923 – 1926 učil spisovateľ Peter Jilemnický. Kaplnku v roku 2000 slávnostne vysvätil nitriansky pomocný biskup František Rábek. Veriacim slúži počas nedieľ a sviatkov na bohoslužby.

Fotogaléria:

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru