Jednou vetou

Všetci zadržaní v rámci akcie Hyena sú na slobode

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava nariadil prepustiť na slobodu všetkých zadržaných obvinených v rámci policajnej akcie Hyena. Urobil tak po preštudovaní spisového materiálu. Informoval prokurátor a hovorca KP Oliver Janíček. Medzi zadržanými boli aj traja exsiskári.

Aktualizované: 17:28

FOTO: Ivan B. z kauzy zariadenia pre seniorov Iris zostáva vo väzbe, súd odročili

„Dnešného dňa vyšetrovateľ predložil prokurátorovi KP Bratislava vyšetrovací spis spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie do väzby troch obvinených, voči ktorým je na KP Bratislava vedené trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vydierania v štádiu pokusu. V danom prípade sa jedná o inú trestnú vec, ako bola medializovaná trestná vec obvinených, ktorá bola realizovaná pod krycím názvom Hyena. Dozorový prokurátor KP Bratislava po preštudovaní spisového materiálu nariadil prepustenie všetkých zadržaných obvinených na slobodu podľa paragrafu 87 odseku 1 Trestného poriadku,“ spresnil Janíček.

Polícia pôvodne obvinila troch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby (SIS) Pavla F., Jána F. a Stanislava Ž. Pavol F. je okrem vydierania obvinený aj z drogovej trestnej činnosti, Stanislav Ž. je obvinený za nedovolené ozbrojovanie a vydieranie a Ján F. za vydieranie. Všetkých zadržala polícia v utorok (15. 10.) v rámci akcie Hyena.

Zoltán A. uzavrel dohodu iba v prípade Kuciaka, ostávajú mu však ďalšie obvinenia

„Zaistili sme strelné zbrane, strelivo a väčšie množstvo drog. Vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti štyri osoby, z vydierania tri osoby a jednu osobu z nedovoleného ozbrojovania. Vyšetrovateľ piatich zo zadržania prepustil, na štyroch podá podnet na väzbu,“ priblížila na margo akcie polícia. Medzi obvinenými boli aj spomínaní bývalí príslušníci SIS.

Môže vás zaujímať

V areáli Holíčskeho zámku sa uskutoční projekt Cibula Fest +