Vyberiete si niečo na víkend? Jachta, motorka, kraslice alebo krvavá grófka

koláž: hlavne.sk

koláž: hlavne.sk

Pred nami je opäť víkend. Bude však chladný a pod mrakom s teplotami pod nulou. Kam v takom prípade? Ak ho nechcete preležať len tak v posteli, pripravili sme pre vás opäť zopár tipov.

Milujete šantenie na vode a vietor vo vlasoch?

Počasie vodným športom síce ešte nepraje, ale pokochať sa pohľadom na „plávajúcich krásavcov“ môžeme kedykoľvek. V bratislavskej Inchebe sú momentálne vystavené plachetnice, motorové člny, vodné skútre, jachty, ale aj motocykle.

zdroj: slovakia travel
Boat show, zdroj: slovakia travel
Motocykel, zdroj: slovakia travel | foto: slovakia travel

Tieto krásne stroje môžete obdivovať celý tento víkend.

Alebo dáte radšej prednosť filmovému maratónu?

V Trnave dnes štartuje Febiofest. Na medzinárodnom filmovom festivale sa počas troch dní predstavia horúce novinky slovenskej aj svetovej kinematografie.

Febiofest, zdroj: slovakia travel | foto: slovakia travel
Filmový klub Naoko a kino Hviezda uvedú filmy Kvetinárstvo o slovenských Rómoch v Bruseli, Až na dno o milostnom príbeho dvoch odlúčených, emotívnu melodrámu Cukrár o nevyslovenom smútku, Prezident Blaník na motívy úspešného seriálu odohrávajúceho sa na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby českého prezidenta a tohtoročný festivalový ťahák v podobe animovano-hranej čiernej komédie Hmyz legendárneho Jana Švankmajera, v ktorej hlavnú ženskú rolu stvárnila Kamila Magálová.

Máme pozvánku aj pre vás, ktorí radi tvoríte

Blížia sa sviatky jari, na ktoré chce byť každá gazdinka dobre pripravená. K Veľkej noci neodmysliteľne patria aj kraslice zdobené od výmyslu sveta. Krásou maľovaných či inak zdobených veľkonočných vajíčok sa momentálne môžete pokochať napríklad v Oravskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne či v Múzeu ukrajinskej kultúry vo Svidníku.

Krehkú krásu kraslíc môžete obdivovať do 6. apríla.

Urobite si výlet do Čachtíc a prežite deň s históriou, povesťami a legendami

Sobotu ( 17.3. ) spestrí pútavý a pestrý program pre deti aj dospelých, venovaný legende o grófke Alžbete Báthoryovej. Príbeh, ktorý poznáme všetci – pripisujú jej mučenie a vraždenie desiatok mladých dievčat.

Čachtický hrad, zdroj: slovakia travel | foto: slovakia travel
O skvelú atmosféru sa postarajú rytieri z Vir Fortis zo Zvolena. Po zotmení všetci upália Morenu a privítajú Vesnu, podvečer bude ohňová šou.

Môže vás zaujímať

Dobrovoľní horskí záchranári čistili časť Pienin, objavili aj sfúknutý raft