Dobrá správa: FTVŠ mení názor, o nájomnom pre klub kanoistov budú rokovať

Karloveský športový klub

autorská koláž hlavne.sk, Facebook Karloveský športový klub

V spore likvidačného nájomného pre Kanoistický klub Slávia UK Bratislava, ktoré požadovala Fakulta telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského (FTVŠ UK), konkrétne jej dekan Marián Vanderka, nastal obrat. Podľa informácií hlavne.sk sa v celej veci bude ešte tento týždeň rokovať.

Dekan FTVŠ si pýta likvidačné nájomné. Kto chce zničiť klub kanoistov?

Nedávno sme priniesli článok o tom, že kanoistický klub Slávia UK, ktorý si dlhé roky prenajíma loď Liptov, ktorá kotví v Karloveskom ramene, sa dostal do problémov práve pre jej prenájom. Prenajímateľ lode, FTVŠ UK v zastúpení jej dekanom Mariánom Vanderkom, dala klubu nájomné tisíc eur mesačne, ktoré je pre vodákov likvidačné, a klubu k 15. aprílu hrozila likvidácia.

Foto: Čo bude s betónovou príšerou v Ružinove?

Lodenica kanoistického klubu Slávia UK Bratislava | Foto: FB Karloveský športový klub

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte nám na redakcia@hlavne.sk alebo zavolajte 0910 554 995

Podľa našich informácií však v celej veci nastal obrat a o výške nájomného, ako aj o ďalšom riešení situácie sa bude ešte rokovať. Podľa hovorkyne Univerzity Komenského (UK) v Bratislave Lenky Miller „bude v predmetnej veci UK, vedenie fakulty a Kanoistický klub Slávia UK Bratislava tento týždeň ešte rokovať, pretože je v záujme všetkých zúčastnených strán situáciu vyriešiť. Viac informácií poskytneme po stretnutí,“ uviedla pre hlavne.sk Miller.

Po nenávistnom statuse, končí riaditeľ gymnázia! Ide do politiky?

Bývalá právna zástupkyňa klubu Zuzana Zlámalová nám napísala, že podľa nového právnika klubu vraj stále platí pôvodná bezodplatná Dohoda o spolupráci, na ktorej sa klub a univerzita dohodli ešte v roku 1968. Zároveň dodala, že do sporu zasiahla rektorka UK a prevzala iniciatívu ako ombudsmanka. Informáciu o tom, že v celej veci bude klub, UK, ako aj vedenie fakulty ešte rokovať, nám potvrdil aj predseda Kanoistického klubu Slávia UK Bratislava Miroslav Haviar.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Kanoistickému klubu, ktorý existuje a vychováva športovcov od 50-tych rokov minulého storočia, hrozila k 15. aprílu likvidácia, zdá sa však, že napokon nezanikne. Situáciu budeme aj naďalej sledovať.

Foto: Pod hradom sa bude stavať. Čo tam plánujú?

Môže vás zaujímať

Vodič narazil do plotu vo Veľkých Uherciach, bol pod vplyvom alkoholu