Jednou vetou

Výbuch pri krádeži bankomatu poškodil aj kultúrne stredisko v Strede nad Bodrogom

Policajné úkony pri násilnej krádeži bankomatu v obci Streda nad Bodrogom, okres Trebišov v pondelok 18. novembra 2019. FOTO TASR - Roman Hanc
Pravdepodobne za použitia výbušniny vykradli v noci na pondelok bankomat v obci Streda nad Bodrogom v okrese Trebišov. Ako potvrdil starosta obce Zoltán Mento, poškodená je aj budova miestneho kultúrneho strediska, v ktorej sa bankomat nachádzal.

Aktulizované 15.20

„Predpokladám, že to bol výbuch,“ povedal o nočnom incidente Mento s tým, že k nemu malo dôjsť krátko po 4.00 h. Podľa jeho slov sa na hluk zobudilo niekoľko obyvateľov. Rozsah škôd vo vnútri budovy Mento špecifikovať nevedel.

Podľa slov košickej krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej  polícia na prípade intenzívne pracuje. „Vzhľadom na to, že v súčasnosti sa na mieste činu vykonávajú prvotné vyšetrovacie úkony a kriminalistickí technici zaisťujú stopy, nie je možné poskytnúť bližšie informácie, aby nedošlo k zmareniu vyšetrovania,“ uviedla s tým, že policajný vyšetrovateľ začal v danej veci trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a trestný čin poškodzovania cudzej veci.

Vodič s 2,54 promile zavinil nehodu v obci Kostolec

Ako o tom TASR informovala poškodená banka, peňažný ústav na prípade spolupracuje s políciou, podrobnosti o výške spôsobenej škody však neuviedla.

Môže vás zaujímať

Na Pustom hrade sa uskutočňuje aktuálne najväčší archeologický výskum na Slovensku