Jednou vetou

Výlet poľských turistov v zakázanej lokalite Vysokých Tatier sa skončil tragicky

Ilustračné foto

TASR

Výlet poľských turistov vo Vysokých Tatrách sa v nedeľu skončil tragicky. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že v popoludňajších hodinách sa 57-ročný turista pošmykol na snehovom poli pri schádzaní z Končistej.

„Traja turisti poľskej národnosti schádzali z vrcholu centrálnym žľabom, v ktorom sa stále nachádza sneh. Jeden z nich sa pošmykol a následne spadol po snehovom poli až na jeho koniec, kde boli skaly,“ informovala HZS na svojej internetovej stránke. Jeho zdravotný stav si vyžadoval resuscitáciu, ktorú začali vykonávať jeho kolegovia.

Po páde z koňa sa ťažko zranili dve dievčatá, zasahovali leteckí záchranári

Horskí záchranári požiadali o súčinnosť aj posádku leteckých záchranárov, ktorí vzali na palubu vrtuľníka z heliportu v Starom Smokovci horského záchranára a spoločne smerovali k miestu udalosti. „Muž bol po približne 150 metrovom páde v bezvedomí, s mnohopočetnými poraneniami. Záchranári pokračovali v rozšírenej resuscitácii, zranenia, ktoré horolezec utrpel, však boli nezlučiteľné so životom. Ani rýchly zásah záchranárov mu už nedokázal pomôcť,“ dodala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej a zdravotnej služby Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

HZS ďalej zdôraznila, že turisti porušili verejnú vyhlášku Tatranského národného parku a nachádzali sa v lokalite, ktorá je pre turistov uzavretá.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru