Jednou vetou

Vynikajúci nápad! V Bánovciach nad Bebravou bude sociálny taxík

Ilustračný obrázok

foto: Pixabay

Bánovce nad Bebravou v spolupráci so Slovenským Červeným krížom pripravili nový sociálny projekt. Ide o sociálny taxík, ktorého služby budú môcť od 14. mája využívať zdravotne postihnutí obyvatelia či seniori. Informovala o tom radnica v tlačovej správe.

Služby sociálneho taxíka bude samospráva poskytovať ťažko zdravotne postihnutým (ŤZP) občanom a ich sprievodcom po predložení preukazu ŤZP, seniorom, ktorí majú nad 62 rokov po predložení dokladu totožnosti a občanom s obmedzenou schopnosťou pohybu po rovine alebo po schodoch. „Taxík môžu využiť na prepravu k lekárovi alebo do zdravotníckych zariadení v meste, na prepravu do zariadení sociálnych služieb v meste, aj za účelom návštevy, tiež na bežnú prepravu klientov v rámci mesta,“ priblížila radnica.

Pestrá ponuka na víkend: Smiech vo vlaku, poriadne strašidlá, pochúťky a blšák. Kde?

Cena jednej jazdy sociálnym taxíkom bude paušálne 0,50 eura. Mesto začne túto službu zabezpečovať počas pracovných dní od 14. mája v čase od 6.30 h do 15.00 h.

Pozrite sa, kto prišiel na návštevu k susedom, to je ale…

„Táto sociálna služba je prevádzkovaná v rámci plnenia Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Bánovce nad Bebravou a financovaná prostredníctvom účelovej dotácie z rozpočtu mesta. Vedenie mesta verí, že ňou uľahčí život cieľovej skupine obyvateľov, pre ktorú je zriadená,“ dodala radnica.

Na Pellegriniho spustila takúto slovenčinu…

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru