Výpadky elektriny spôsobili problémy v H. Marikovej, v Papradne zatvorili školu

Ilustračné foto

foto: TASR

Nedeľné (13. 1.) intenzívne sneženie spôsobilo problémy s dodávkou elektrickej energie v obciach Papradno a Horná Mariková v Považskobystrickom okrese.

Podľa starostu Papradna Romana Španihela k prerušeniu dodávky elektrickej energie došlo okolo polnoci, elektrina nebola až do 9. hodiny ráno v asi polovici obce, kde je aj obecný úrad, základná a materská škola. „Keďže nefungovali plynové kotly a nemohlo sa variť ani v kuchyni, prerušili sme v pondelok školskú dochádzku,“ skonštatoval starosta s tým, že dodávka elektriny je už obnovená, v utorok (15. 1.) už deti do školy pôjdu.

Na strednom Slovensku je bez elektriny zhruba 15-tisíc odberateľov

Ako informoval starosta Hornej Marikovej Miroslav Hamar, krátkodobé výpadky dodávky elektrickej energie spôsobili stromy popadané na vedenie vysokého napätia. „Dolina zatiaľ ohrozená nie je, pretože napájanie vysokým napätím je riešené paralelne dvoma vetvami. Horšie by bolo, keby to padlo aj na druhú vetvu. Elektrikári momentálne pracujú na odstraňovaní porúch. Zabezpečili sme ich dopravu čo najbližšie k miestu poruchy. Je to zložitejšie, pretože v horách je vysoká snehová pokrývka,“ doplnil Hamar.

Môže vás zaujímať

Búrky s krúpami sa môžu v nedeľu vyskytnúť na celom Slovensku