Jednou vetou

Výrobu na Slovensku preruší aj juhokórejský Samsung

Ilustračné foto

TASR

Fabrika Samsung v Galante zostane zatvorená na týždeň od pondelka 23. marca.

Na zoznam veľkých fabrík, ktoré na Slovensku pre šírenie koronavírusu odstavujú výrobu, sa pridá aj Samsung. Ako informuje juhokórejský portál kbs.co.kr, spoločnosť dnes informovala, že fabrika Samsung v Galante zostane zatvorená na týždeň od pondelka 23. marca. Spoločnosť tento krok prijala ako preventívne opatrenie na ochranu bezpečnosti jej zamestnancov a na zabránenie ďalšieho šírenia nového koronavírusu. Fabriky Samsungu v Poľsku a Maďarsku však zostávajú naďalej v normálnej prevádzke.

Koronavírus výrazne zasiahol aj do prevádzky automobiliek na Slovensku. Od štvrtka 19. marca dočasne prerušila výrobu aj trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia. Prerušenie výroby má predbežne trvať do piatku 27. marca.

Samsung Electronics Slovakia pôsobí na Slovensku od roku 2002. Sústreďuje sa na veľkoformátové televízory a monitory s ultra vysokým rozlíšením obrazu. Spoločnosti sa pritom v posledných rokoch nedarí, zastavila výrobu v menšom z dvojice slovenských závodov vo Voderadoch a začiatkom tohto roka sa v médiách objavili správy o tom, že by zo závodu v Galante malo odísť asi 500 zamestnancov. Spoločnosť Foxconn Slovakia je na slovenskom trhu od júla 2010, jej začiatok však siaha až do 90. rokov, keď spoločnosť Sony Slovakia začala svoju výrobu v Trnave. Zameriava sa hlavne na výrobu LCD a OLED televízorov.

Môže vás zaujímať

VYŠNÁ BOCA: Auto spadlo do rokliny, spolujazdec zomrel