Jednou vetou

Výstava Region Tour Expo v Trenčíne ponúka inšpirácie na letnú turistickú sezónu

Ilustračné foto

TASR

Inšpirácie na blížiacu sa letnú sezónu, prírodné a historické zaujímavosti, tipy na dobrodružné výlety, ale aj ponuku známych i menej známych miest prináša dvojdňová (11. – 12. 5.) výstava Region Tour Expo. Jej siedmy ročník odštartoval v piatok na trenčianskom výstavisku Expo Center.

Ako informovala manažérka marketingu výstaviska Expo Center Romana Paur, svoju ponuku predstavujú jednotlivé regióny, mestá a obce Slovenska, Českej republiky i regióny z Poľska a Maďarska. Sprievodný program spestria prezentácie vystavovateľov, folklórne a spevácke skupiny či zaujímavé cestovateľské diskusie. Celkovo sa na ploche 370 štvorcových metrov prezentujú takmer štyri desiatky vystavovateľov.

Spoločne s výstavou Region Tour Expo sa môžu návštevníci výstaviska tešiť na festival chutí a vôní – výstavu Chuť Slovenska zameranú na podporu slovenských potravinárskych i nepotravinárskych výrobkov. „Návštevníci majú možnosť bližšie spoznať slovenskú kvalitu, ochutnať výrobky z mäsa, mlieka, syrov či pečiva. Nechýba ani obľúbený slovenský salaš Zbojská, PD Bošáca, Mlyn Trenčan, Ryba Žilina či ponuka vín, pálenky a medoviny,“ doplnila Paur.

Osobný prístav Bratislava zaznamenal v minulom roku zvýšený počet pristátí lodí

Pre profesionálnych cukrárov, ale aj pre laikov či samoukov je určená tretia výstava na trenčianskom výstavisku – Torty a svet pečenia. Aj vďaka praktickým ukážkam sa môžu návštevníci priučiť novým trendom a inšpirovať sa v ďalšej práci. Súčasťou výstavy bude celoslovenská súťaž o najkrajšiu tortu.

„Tradičné májové podujatia na trenčianskom výstavisku sú aj tento rok obohatené o prezentáciu tradičných ľudových umeleckých remesiel. Priaznivci starých remesiel môžu zažiť atmosféru čias dávno minulých, vidieť šikovnosť remeselníkov, ktorí na nádvorí areálu ponúkajú výsledky svojej práce,“ doplnila Paur s tým, že výstavy sú pre verejnosť prístupné od 9. do 18. hodiny.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru