Jednou vetou

FOTO A VIDEO: Prezidentka navštívila predstavenie v rámci podujatia Dúhový Pride

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila v piatok podvečer v bratislavskej Novej Cvernovke predstavenie s názvom Príbeh geja, príbeh lesby. Predstavenie je súčasťou sprievodného programu podujatia Dúhový Pride, ktorý sa uskutoční v Bratislave 20. júla 2019. Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová počas cesty

FOTO TASR - KP SR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila v piatok podvečer v bratislavskej Novej Cvernovke predstavenie s názvom Príbeh geja, príbeh lesby. Predstavenie je súčasťou sprievodného programu podujatia Dúhový Pride, ktorý sa uskutoční v Bratislave v sobotu (20. 7.).

Na prepravu v hlavnom meste využila električku. Informovala Henrieta Hajtová z prezidentskej kancelárie.

Prezidentka podpísala novelu zákona o registri partnerov verejného sektora

Predstavenie je pôvodnou slovenskou inscenáciou, ktorá sa snaží na základe mozaiky príbehov LGBT komunity priblížiť fázy ich života.

Čaputová avizovala, že na pochode Pride sa nezúčastní, rovnako sa nezúčastní ani na sobotnom podujatia Hrdí na rodinu.

Zdôraznila však, že rešpektuje snahu všetkých komunít a menšín, angažovať sa a aktívne upozorňovať na svoje práva a uplatňovať svoju slobodu prejavu.

Ombudsmanka Patakyová aj primátor Vallo podporia Dúhový Pride

Na podujatiach sa nezúčastní ani predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD). Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) podporí pochod Hrdí na rodinu, práva komunít rešpektuje, hranicou je však pre neho adopcia detí homosexuálnymi pármi.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru