Jednou vetou

Z dôvodu silných prívalových dažďov zasahujú hasiči najmä v Trnavskom kraji

Hasiči v Trnavskom kraji, zasiahnutom silnými búrkami s prívalovým dažďom, majú plné ruky práce. Niekoľko desiatok z nich momentálne zasahuje hlavne v okolí Dunajskej Stredy, kde je ich pomoc potrebná na viac ako 50 miestach.

„Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených cestných komunikácií, rodinných domov, pivníc, dvorov a záhrad, v niekoľkých prípadoch hasiči zasahujú aj pri odstraňovaní popadaných stromov,“ informovala TASR Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Voda zaplavila cestu v blízkosti výjazdu Nitra – Juh z rýchlostnej cesty

Dodala, že za poslednú hodinu vykonali hasiči 30 výjazdov priamo v Dunajskej Strede, v 20 prípadoch zasahovali a stále zasahujú v okolitých obciach (Okoč, Lehnice, Orechová Potôň a podobne).

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal počas stredy výstrahy pred silnými búrkami s krúpami i prívalovými povodňami. Výstraha pred búrkami platí stále na celom západnom a väčšine stredného Slovenska, v severnej časti Bratislavského a Trnavského kraja je výstraha zvýšená na 2. stupeň. Pre oblasť juhozápadného Slovenska platí do 18.00 h i hydrologická výstraha 1. stupňa pred prívalovými povodňami.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru