Jednou vetou

Za krádež peňazí z rodinného domu v Z. Kostoľanoch hrozí žene väzenie

Ilustračné foto

Polícia SR

Polícia objasnila prípad krádeže peňazí z rodinného domu v Zemianskych Kostoľanoch (okres Prievidza), ku ktorému došlo 17. mája popoludní.

Obvineniu z prečinu porušovania domovej slobody a prečinu krádeže v tejto súvislosti čelí 43-ročná žena z okresu Hlohovec. Informoval o tom v utorok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

„Obvinená prišla 17. mája k rodinnému domu v Zemianskych Kostoľanoch, pričom cez neuzamknutú bránku oplotenia vošla na pozemok. Následne sa dostala do rodinného domu cez neuzamknuté vchodové dvere a zo spálne odcudzila z obálky 600 eur,“ opísal Kudlička. V zmysle zákona hrozí obvinenej podľa neho strata slobody až na dva roky.

Polícia sa naďalej zaoberá envirokriminalitou, ktorá má súvisieť s D4 a R7

„Polícia radí občanom, aby si vo vlastnom záujme zamykali aj svoje vchodové bránky a tiež vchodové dvere svojich domácností. Robte tak aj vtedy, keď sa nachádzate vo svojich záhradkách alebo ste mimo svojho rodinného domu. Túto skutočnosť môžu využiť zlodeji, ktorým potom na vykradnutie rodinného domu aj počas dňa stačí mnohokrát len niekoľko minút,“ upozornil policajný hovorca. Občania majú podľa neho políciu kontaktovať ihneď, ako zistia, že mali vo svojich obydliach „neželanú návštevu“.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru