Jednou vetou

Za vonkajšie terasy zaplatia ich prevádzkovatelia len symbolické nájomné

Ilustračná foto

Foto: Pixabay.com

Prvé sezónne terasy v centre Trnavy sa objavili už na začiatku marca, od polovice marca však nefungujú

Reštaurácie, kaviarne a ďalšie prevádzky v Trnave zaplatia v tomto roku za prenájom pozemkov pod vonkajšími terasami len jedno euro za celú sezónu. Týkať sa to bude exteriérových terás umiestených na pozemkoch mesta. Rozhodlo o tom Mestské zastupiteľstvo v Trnave. Doteraz platili podnikatelia za prenájom pozemkov na tieto účely 20 centov za meter štvorcový a deň. Mesto Trnava v minulom roku získalo za prenájom pozemkov pod terasami 60-tisíc eur, v tomto roku o tento príjem príde.

Prvé sezónne terasy sa v centre Trnavy objavili už začiatkom marca, po 16. marci ich podnikatelia zrušili. Ich návrat bude možný až po uvoľnení opatrení, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu. Niektoré podniky rozbehli predaj jedál a nápojov cez výdajné okienko.

Trnava tiež významným spôsobom znížila nájomné pre tých podnikateľov, ktorí podnikajú v mestských priestoroch a ktorých sa dotklo povinné uzavretie alebo obmedzenie prevádzky. Za marec a apríl zaplatia nájomné za nebytové priestory vo výške jedno euro. Toto zvýhodnené nájomné sa týka aj lekárov v mestskej poliklinike a zdravotnom stredisku na Prednádraží.

Mestská rada v Trnave zvažuje aj ďalšiu pomoc pre podnikateľov so zatvorenými prevádzkami, malo by ísť o odpustenie poplatkov za odpad, keďže reálne odpad netvorili.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru