Jednou vetou

Polícia začala pre požiar bytu v Trebišove trestné stíhanie

Ilustračné foto

Foto: TASR

Polícia vyšetruje požiar bytu, ku ktorému došlo v sobotu nadránom na Záhradnej ulici v Trebišove, ako všeobecné ohrozenie. O život pri ňom prišlo 15-mesačné dieťa. Informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

Podľa jej slov sa v tom čase v byte nachádzalo 18 ľudí. „V jednej z izieb, kde požiar vznikol, boli dve dospelé osoby a tri deti. Podľa doterajších zistení požiar vznikol pravdepodobne od horiacej sviečky a rozšíril sa do ďalších izieb bytu,“ priblížila. Škodu na zariadení bytu vyčíslili približne na 1500 eur, na bytovom dome ju doposiaľ nezistili.

„V tejto súvislosti vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove začal trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia,“ uviedla Mésarová s tým, že príčina vzniku požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania. „Presnú príčinu smrti dieťaťa určí pitva,“ uzavrela.

Brutálny gang Pápayovcov si mohol dovoliť prakticky všetko

Informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, k požiaru bytu ich privolali pred 03.30 h ráno. Na mieste boli tri vozidlá so siedmimi príslušníkmi z trebišovskej hasičskej stanice.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru